کیش مرکز گردشگری سلامت مالزی در خاورمیانه

مالزی، جزیره کیش را به عنوان مرکز گردشگری سلامت در منطقه خاورمیانه انتخاب کرد.

به گزارش فرینا، در نشست غلامحسین مظفری مدیر عامل این سازمان با "وونگ کونگ یو" مدیرعامل گروه اورینتال میس مالزی، تفاهم نامه توسعه گردشگری سلامت در زمینه همکاری برای ساخت، رشد و توسعه صنعت گردشگری با محوریت تندرستی، خدمات پزشکی، درمان و آموزش گردشگری سلامت در منطقه آزاد کیش امضا شد.

بر اساس این تفاهم نامه ساخت، توسعه، راه اندازی و بهره برداری از نخستین شهرک سلامت و تندرستیِ سبز در جزیره کیش که شامل بیمارستان تخصصی، کلینیک جراحی زیبایی و درمانی، مرکز آموزش هتلداری با گرایش گردشگری سلامت، هتل بیمارستان، مرکز خرید و مرکز تجاری و مرکز برگزاری همایش است؛ با مشارکت سازمان منطقه آزاد کیش تحقق می یابد.

همچنین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش پس از امضا این تفاهم نامه با اشاره به ضرورت تقویت زیرساخت های گردشگری سلامت در حوزه های آموزش، تجهیزات و امکانات؛ گفت: جزیره کیش می تواند به عنوان پایلوت گردشگری سلامت در منطقه معرفی شود، از اینرو  معرفی ظرفیت های موجود کیش در حوزه سلامت، به عنوان یک فرصت برای گردشگران داخلی، کشورهای عضو اکو و خاورمیانه، در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قراردارد.

غلامحسین مظفری افزود: کشور مالزی ظرفیت های گردشگری سلامت جزیره کیش را دریک بازه زمانی 12 ماهه، مورد مطالعه و تحقیق قرار داد و در نهایت جزیره کیش را در حوزه گردشگری سلامت به عنوان پایلوت خود در خاورمیانه انتخاب کرد.

خبرنگار منطقه آزاد کیش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو