تدبیر سازمان منطقه آزاد اروند در تجهیز و تقویت تلمبه خانه های آبادان پیش از بارندگی ها

مدیر آبفا شهرستان آبادان از تجهیز و تقویت تلمبه خانه های این شهرستان از سوی سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد.

به گزارش فرینا، علیرضا خلیلی نیا امروز در گفت و گو با خبرنگار برنا درباره اقدامات پیشگیرانه قبل از بارندگی ها با بیان اینکه جمعا ۴۸ تلمبه خانه فعال در آبادان داریم، اظهار کرد: برخی از این تلمبه خانه ها نیاز به تقویت داشتند که توانستیم با خریداری تجهیزاتی این کار را انجام دهیم، از طرفی بخشی از خروجی ها نیز نیازمند لایروبی بودند که این کار در مناطق مختلف نیز انجام شد.

خلیلی نیا با بیان اینکه به کارگیری تجهیزات جدید در بحران اخیر بسیار اثربخش بود، گفت: سازمان منطقه آزاد اروند ۶ پمپ کف کش قوی را به منظور تجهیز و تقویت تلمبه خانه های آبادان خریداری کرد. علاوه بر آن تنخواهی را نیز پیش از آغاز بارندگی ها برای انجام لایروبی معابر و اَنهار سطح منطقه در اختیار ما قرار داد که بسیار برایمان مهم بود.

وی با اشاره به بارندگی ۱۱۳ میلی متر در آبادان، افزود: با به کار گیری تجهیزات خریداری شده و تقویت تلمبه خانه ها توسط سازمان منطقه آزاد اروند شاهد بودیم که در همان ساعات اولیه عمده آب گرفتگی های منطقه ذوالفقاری و مرکز شهر تخلیه و رفع شد، این در حالی است که با وجود بارندگی های کمتر در گذشته، خدمات رسانی آبفا و شهرداری سخت شده بود و علاوه بر آن مشکلات حادی را به ویژه برای مناطق یاد شده ایجاد کرده بود.

مدیر آبفا شهرستان آبادان در خصوص اینکه چرا تقویت تلمبه خانه ها در منطقه دو آبادان که شامل کوی بهار، ولی عصر و زمین شهری و امیرآباد می شود، تاثیر گذار نبوده و پس از پنج روز آب زندگی ساکنان را با مشکل مواجه کرده است، توضیح داد: شبکه آب های سطحی این مناطق اکثرا در اختیار شرکت نفت بود. از وقتی که مسوولیت این مناطق به مدیریت شهری سپرده شد، به دلیل عدم رسیدگی در سال های گذشته از جمله اینکه لایروبی اَنهار و خروجی ها انجام نشد و پمپ کانال ها بعد از خروج از سرویس جایگزین، تعمیر یا تقویت نشدند، سبب شد که با بارندگی سیل آسا اخیر آب های سطحی به درستی دفع نشود یا به کندی خارج شود و علاوه بر اشباع مناطق، آب به خانه ها نیز رسوخ کند و سبب مشکلاتی بشود.

خلیلی نیا در خصوص وضعیت رفع آب گرفتگی مناطق باقی مانده افزود: در سه روز گذشته پمپ های سیاری(حدود ۲۰ پمپ) از زنجان، اصفهان، ماهشهر و برخی ارگان های شهری در منطقه دو به کار گرفته شده اند که در حال تخلیه و هدایت آب به کانال های اصلی شده اند که نهایتا تا ۲۴ ساعت آینده آب همه این مناطق را مکش و تخلیه می کند.

وی در پایان ضمن تشکر از مجموعه شهری در ایام بحران و به ویژه صبر و شکیبایی شهروندان، اضافه کرد: لازم می دانم از همراهی مدیر عامل و معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص تقویت تلمبه خانه های آبفا آبادان پیش از بارندگی ها و بحران تقدیر و تشکر کنم.

خبرنگار منطقه آزاد اروند امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو