با حضور معاونین و مدیران فرهنگی سازمان های مناطق آزاد؛

8 / افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای کاربردی بانوان آبادان

با حضور معاونین و مدیران فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان های مناطق آزاد کشور، نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای کاربردی آبادان در مسجد رنگونی ها افتتاح شد.

به گزارش فرینا به نقل از خبرنگار برنا از آبادان، شامگاه سه شنبه با حضور محمدرضا رستمی معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، قدرت اله طمیمیان معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، معاونین، مدیران و کارشناسان فرهنگی مناطق آزاد و مسولین منطقه ایی و محلی، "نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای کاربردی بانوان آبادان" در مسجد رنگونی ها افتتاح شد.

این نمایشگاه از 10 تا 20 دی ماه جاری بر پا است و علاقمندان می توانند همه روزه صبح ها از ساعت 9 تا 13 و بعد از ظهر ها از 16 تا 22 از این نمایشگاه دیدن نمایند.

به گفته محسن قنبری مدیر توسعه گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند در صورت استقبال عموم شهروندان و گردشگران، برپایی این نمایشگاه تا عید نوروز ادامه خواهد یافت.

گفتنی است که سازمان منطقه آزاد اروند، از 10 تا 12 دی ماه میزبان نوزدهمین گردهمایی معاونین، مدیران و کارشناسان فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی و سازمان های مناطق آزاد تجاری - صنعتی کشور با محوریت توسعه صنایع فرهنگی و خلاق، گردشگری و میراث فرهنگی، فرهنگی، هنری و اجتماعی و آموزش است.
لازم به توضیح است که بنای تاریخی و ارزشمند مسجد رنگونی‌ها که در حال حاضر محل برگزاری نمایشگاه مذکور است، در سال 1921م(1300ه.ش) حدودا اواخر دوران قاجار در ساحل اروندرود (مرز آبی ایران و عراق) و روبروی محله‌ی سیکلین توسط کارکنان پالایشگاه رانگون برمه(میانمار) که به عنوان دستیار به همراه انگلیسی ها آمده بودند، بنا شد.

این مسجد در تاریخ 78/01/09 با شماره‌ 2289 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو