ظرفیت وزارت ارتباطات در منطقه ویژه اقتصادی پیام، در خدمت تولید کنندگان گوشی ایرانی قرار می گیرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ظرفیت وزارت ارتباطات در منطقه ویژه اقتصادی پیام، در خدمت تولید کنندگان گوشی ایرانی قرار می گیرد

به گزارش فرینا، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در مراسم امضای تفاهم نامه حمایت از تولید و توسعه زیست بوم تلفن هوشمند تولید داخل، سخن می گفت با اشاره به ظرفیت ها و زیرساختها و تسیهلات موجود در منطقه ویژه اقتصادی پیام افزود: ظرفیت وزارت ارتباطات در منطقه پیام، در خدمت تولید کنندگان گوشی ایرانی قرار می گیرد.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه به دلیل نوسات قیمت ارز توان خرید گوشی های هوشمند توسط مردم کاهش یافته است، افزود: در این شرایط روند رو به رشد فروش گوشی هوشمند متوقف شده است.

وی با تاکید به اینکه می توانیم از این مشکل فرصت ایجاد کنیم، افزود: تولید کنندگان گوشی ایرانی می توانند با تولید گوشی باکیفیت و قیمت مناسب، قدرت خرید مردم را افزایش دهند و همچنین به تحقق تحول دیجیتال و در نهایت ایجاد اشتغال کمک کنند.

آذری جهرمی با اشاره به امضای تفاهم نامه چهار جانبه وزارت ارتباطات، پست بانک، همراه اول و ایرانسل در این حوزه، گفت: دولت برای تحریک تقاضا در بازار و کمک به چرخ خرید مردم بر اساس این تفاهم نامه صندوقی را به وسیله پست بانک ایران راه اندازی می کند که با یک خط اعتباری 200 میلیارد تومانی (100 میلیارد تومان بانک مرکزی و 100 میلیارد پست بانک) با همکاری اپراتورها و تولید کنندگان گوشی تلفن همراه، امکان خرید قسطی این گوشی ها توسط مردم فرآهم شود.

وزیر ارتباطات به تفاهم نامه دیگری که با وزارت صمت به امضا می رسد اشاره کرد و افزود: بر اساس این تفاهم نامه نرخ 15 درصدی عوارض ورود قطعات گوشی همراه کاهش یافته و به همین وسیله هزینه های تولید گوشی تلفن همراه نیز در ایران کاهش می یابد.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه براساس برآوردهای انجام شده در مدت 2 سال به تولید 2 میلیون گوشی تلفن همراه می رسیم، تصریح کرد: اگر مبلغ حدودی این گوشی ها را دو و نیم میلیون تومان بگیریم در  حدود 5 هزار میلیارد تومان حجم این بازار است که تولید کنندگان گوشی تلفن همراه می توانند سهمی در آن داشته باشند.

وی افزود: در صورت اجرای این تفاهم نامه می توانیم شاهد کمک به تحقق تحول دیجیتال و انقلاب صنعتی چهارم باشیم.

آذر جهرمی با اشاره به اینکه تاکنون 4 شرکت برای تولید گوشی های هوشمند ایرانی اعلام آمادگی کردند، گفت: البته یک شرکت محصول خود را درحوزه گوشی های هوشمند ارائه کرده است و امیدواریم با ایجاد این زیست بوم 3 شرکت دیگر نیز نخستین محصولات خود را در دهه فجر سال جاری رونمایی کنند.

وزیر ارتباطات از استانداردهای سخت گیرانه ای که برای تولید کنندگان داخلی گوشی تلفن همراه در نظر گرفته می شود خبر داد و افزود: به دلیل رعایت حقوق مردم این شرکت ها باید استانداردهای خوبی در حوزه شبکه توزیع و فروش مناسب، کیفیت خدمات و خدمات پس از فروش  داشته باشند.

ظرفیت وزارت ارتباطات در منطقه پیام، پارک سجاد و پژوهشگاه ICT در خدمت تولید کنندگان گوشی ایرانی قرار می گیرد

همچنین در این مراسم ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز به عنوان مسوول پیگیری و انجام این تفاهم نامه ها از طرف وزارت ارتباطات، تاکید کرد: تسهیل گری، رقابت و شفافیت، کارآفرینی پایدار و تشکیل زیست بوم ارزش آفرینی از ویژگی های این تفاهم نامه ها است.

وی با اشاره به حمایت و نظارت وزارت ارتباطات برای اجرایی شدن این تفاهم نامه ها، افزود: وزارت ارتباطات ظرفیت هایی را که در پارک سجاد، منطقه ویژه اقتصادی پیام و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات دارد در خدمت تولید کنندگان گوشی های تلفن همراه قرار می دهد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو