افزایش 48 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از رشد 48 درصدی تخلیه و بارگیری کالا از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه در بندر چابهار خبر داد.

به گزارش فرینا به نقل از روزنامه جمهوری اسلامی، بهروز آقایی گفت: تخلیه و بارگیری کالای نفتی و غیر نفتی در 9 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 48 درصد افزایش یافته است.

آقایی افزود: از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه بیش از 2 میلیون و 251 هزار تن کالای نفتی و غیر نفتی در بندر چابهار تخلیه و بارگیری شد، درحالی که در 9 ماه سال 97 میزان تخلیه و بارگیری کالا در این بندر یک میلیون و 520 هزار تن بود.

وی با اشاره به رشد چشمگیر صادارت کالای غیر نفتی از بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار بیان کرد: واردات کالای غیر نفتی نیز در 9 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد 23 درصدی روبه رو بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: همچنین میزان رشد کاپوتاژ کالای نفتی و غیرنفتی تا پایان آذر ماه امسال در بندر چابهار به ترتیب 63 و 100 درصد گزارش شده است.

آقایی با اشاره به عدم محدودیت در پذیرش کالا و کشتی در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور خاطرنشان کرد: با توجه به اعطای بسته‌های تشویقی برای صاحبان بار و کالا در بندر چابهار شاهد روند رو به رشد عملکرد این بندر هستیم که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده این سیر صعودی ادامه پیدا خواهد کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با تاکید بر موقعیت استراتژیک بندر چابهار و جایگاه ویژه آن در مبادلات ایران با سایر کشورهای منطقه افزود: افزایش خطوط لاینر و اعطای تخفیف‌های بین‌المللی از دیگر دلایل افزایش چمشگیر صادرات و واردات کالا از این بندر است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو