تحول در سبد محصولات پتروشیمی با راه اندازی ۲۳ طرح توسعه ای در عسلویه؛

عسلویه؛ نقش آفرین اصلی تکمیل زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی ایران

مدیرطرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی ایران با راه اندازی ۲۳ طرح در فاز ۱و۲ عسلویه افزایش چشمگیری می یابد و تنوع قابل توجهی در سبد تولیدمحصولات رقم خواهد خورد.

به گزارش فرینا، علی محمد بساق زاده با تاکید بر لزوم شتاب در ساخت طرح های توسعه ای با بهره گیری از ظرفیت های موجود در کشور افزود: در حال حاضر طرح های مختلفی در سراسر کشور در حال ساخت است و منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با دارا بودن ۲۳ طرح پتروشیمی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
بساق زاده گفت: این طرح ها از ۵ درصد تا ۹۹.۷ درصد پیشرفت اجرایی برخوردار هستند که ۲۱ طرح در فاز ۲ و نیز ۲ طرح در فاز ۱ قرار دارند و باید بر این نکته تاکید کرد که منطقه عسلویه در آینده نزدیک می تواند در مسیر تکمیل زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی ایران بیش از گذشته نقش آفرین باشد.
وی تصریح کرد: صنعت پتروشیمی به عنوان یکی از صنایع مادر از مهم‌ترین ارکان توسعه و موتور محرک بخش‌های گوناگون اقتصاد کشور محسوب می‌شود، و رویکرد شرکت ملی صنایع پتروشیمی تکمیل زنجیره تولید، ایجاد تنوع بیشتر در محصولات و ارتقا ارزش سبد محصولات پتروشیمی با مشارکت هلدینگ ها و شرکت های فعال در این صنعت ارزش آفرین است و باید با بهره گیری از تمام ظرفیت های موجود تلاش کرد عملیات اجرایی طرح های پتروشیمی شتاب بیشتری بگیرند.
عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: امروز صنعت پتروشیمی ایران با بهره گیری ازدانش و فناوری های نوین جهان و با تکیه بر کارشناسان و کارکنان متخصص و کارآمد خود مسیر توسعه را با شتاب می پیماید و با توجه به برنامه های پیش بینی شده در راستای این صنعت ارزش آفرین قرار است که تا پایان جهش سوم این صنعت، کشور مان به یک قدرت بزرگ پتروشیمی در سطح منطقه و جهان تبدیل شود و اکنون باید با همدلی و همکاری برای تحقق برنامه ریزی های انجام شده تلاش کنیم.
مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: تمام زیر ساخت ها برای تحقق جهش دوم در این صنعت وجود دارد و اکنون مسیر توسعه این صنعت هموارتر از گذشته در حال انجام است و جهش سوم صنعت نیز بر اساس برنامه ریزی های انجام شده منجر به تحولی بزرگ در صنعت پتروشیمی ایران خواهد شد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو