منطقه ویژه اقتصادی لامرد سرفصل جدیدی از صنایع را رقم می زند 

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: مجموعه ظرفیت ها و قابلیت های موجود سبب شده است تا این منطقه فصل جدیدی از صنایع مهم و راهبردی را در مسیر اعتلای اقتصاد ملی رقم بزند.

به گزارش فرینا، فریدون  فدایی دولت در جمع کارکنان منطقه ویژه اقتصادی لامرد و نمایندگان هیات های سرمایه گذاری با قدردانی از حضور مردم و کارکنان این منطقه در مراسم تشییع، خاکسپاری و بزرگداشت شهید سپهبد قاسم سلیمانی، افزود: مکان یابی و جانمایی علمی بر پایه آمایش سرزمین مبنایی استوار برای برخورداری منطقه ویژه اقتصادی لامرد از شرایط مناسب برای پیشرفت محسوب می شود تا آنجا که دسترسی به منابع و معادن مورد نیاز صنایع گوناگون و همجواری با کانون های انرژی در مقایسه با دیگر مراکز صنعتی، استقرار بنگاه های بزرگ تولیدی را در این قطب مهم مقرون به صرفه و ملازم با کاهش هزینه ها کرده است.
فدایی دولت گفت: ابراز تمایل و ورود هیات های مختلف اعم از داخلی و خارجی به منظور سرمایه گذاری در این منطقه ریشه در فراهم بودن زیر ساخت ها و همچنین مزیت های بی شماری است که صاحبان سرمایه را متقاعد کرده است تا پیگیر مشارکت در پروژه های مختلف این منطقه باشند و سیاست مدیریت منطقه نیز همراستا با مدیریت ارشد ایمیدرو تسهیل و هماهنگی برای تحقق و برآوردن درخواست های متقاضیان سرمایه گذاری است.
وی بر اهمیت رایزنی با هلدینگ های سرمایه گذاری و بانک ها برای تامین منابع اعتباری طرح های بزرگ تاکید کرد و افزود: مجتمع آلومینیوم جنوب که بزودی به بهره برداری رسمی می رسد در بدو امر با مشارکت و همکاری نظام بانکی از جمله بانک صادرات ایران موفق به تامین سرمایه اولیه شد و این موضوع با توجه به سیاست های دولت و رویکرد مطلوب رییس محترم بانک مرکزی کماکان می تواند مد نظر باشد.
مجری طرح صنایع انرژی بر لامرد و پارسیان خاطر نشان کرد: وظیفه می دانیم از همه تجربیات و اعتبار خود برای نضج و اوج گیری فعالیت های صنعتی در این منطقه استفاده کنیم چون بر این باوریم در این شرایط تنها با عملکرد جهادی امکان دست یافتن به اهداف توسعه صنعتی وجود دارد و در این عرصه از هیچ تلاشی فرو گذار نمی کنیم زیرا پویایی اقتصاد ملی نیازمند عزم و اراده و پیگیری است و با نگرش صرف اداری دور نمای روشنی مشهود نیست و ره بجایی نخواهیم برد.
فدایی دولت اظهار داشت: با توجه به تکمیل زیر ساخت ها از همه امکانات برای جهش صنعتی در این منطقه استفاده می کنیم و بخصوص برای ایجاد خوشه های صنعتی مرتبط با صنایع پایین دست از هم اکنون تفاهم نامه هایی به امضا رسیده است که از نظر ریالی ارقام بالایی را شامل می شود و در آینده نزدیک پیرامون این اقدامات اطلاع رسانی می شود.

صنایع پایین دست آلومینیوم، ساخت نیروگاه های تولید برق و صنایع تولید بنزین در اولویت متقاضیان سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی لامرد اعلام شده است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو