در نشست خبری تشریح شد؛

«بدرقه سردار» سوژه نمایشگاه عکس شد

نشست خبری نمایشگاه عکس «بدرقه سردار» با حضور رضا اردلان مدیر فرهنگی و آموزشی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش و رئیس و محمدرضا طائب دبیر نمایشگاه «بدرقه سردار» صبح شنبه ۲۸ دی در سالن کنفرانس خبرگزاری فارس برگزار شد.

به گزارش فرینا به نقل از خبرنگار سروش خبر، رضا اردلان در ابتدای این نشست گفت: جزیره کیش به عنوان یکی از مناطق آزاد هشتگانه پیشرو در کشور و یکی از مناطق شاخص گردشگری کشور از ابتدای شهادت سردار سلیمانی، برنامه‌ریزی برای طراحی و اجرای یک مسابقه عکس را در دست گرفت و چون خوشبختانه منطقه آزاد کیش همچون همیشه پیشرو در فعالیت‌های فرهنگی بوده و با مقوله عکس در کنار دیگر شاخه‌های تجسمی، آشناست این مسابقه را ترتیب داد.
اردلان درباره رویکردهای این مسابقه عکس توضیح داد: نمایش حضور میلیونی مردم ایران در این مراسم و حمایت آنها از مقاومت اسلامی و فرهنگ عاشورایی حاج قاسم سلیمانی و نیز وحدت احراب و گروه‌های مختلف مردم به واسطه شهادت ایشان از اهداف و رویکردهای اصلی نمایشگاه است.
رئیس نمایشگاه عکس «بدرقه سردار» تاکید کرد: این نمایشگاه عکس در قدم اول در منطقه آزاد کیش و در قدم‌های بعدی در کشورهای منطقه و اروپا برگزار خواهد شد.
اردلان بیان کرد: از آنجایی که از بدو ورود پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی، مراسم تشییع و تدفین عکس‌های خوبی ثبت شده است قصد کردیم که این نمایشگاه را برگزار کنیم و عکس‌های این نمایشگاه می‌تواند به عنوان گنجینه ارزشمند برای پژوهشگران و آیندگان به حساب آید.
وی همچنین درباره جامعه هدف این مسابقه عکس گفت: برپایی نمایشگاه عکس «بدرقه سردار» چندین ضلع دارد؛ ضلع اول نمایش شخصیت شهید سلیمانی است، ضلع دوم مردمی هستند که با همبستگی‌شان وحدت را به نمایش گذاشتند و ضلع سوم هنرمندانی هستند که توانستند این جریان وحدت و همبستگی را ثبت کنند.
دبیر نمایشگاه عکس «بدرقه سردار» در این نشست با اعلام اینکه فراخوان نمایشگاه ۲۳ دی ماه منتشر شد، توضیح داد: نمایشگاه عکس «بدرقه سردار» با موضوع مراسم‌های تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی و با رویکرد نمایش حضور میلیونی مردم ایران در این مراسم و حمایت آنان از مقاومت اسلامی و فرهنگ عاشورایی حاج قاسم سلیمانی و وحدت احزاب و گروه‌های مختلف فراخوانش را منتشر کرد. آخرین مهلت ارسال آثار ۵ بهمن ماه است و داوری آثار ۶ بهمن توسط بابک برزویه، حیدر رضایی و حمید فروتن انجام می‌شود.
محمدرضا طائب با بیان اینکه در این نمایشگاه ۸۰ عکس به نمایش در می‌آید، در پاسخ به اینکه آیا بخش موبایلی هم مدنظر است یا خیر، توضیح داد: جامعه هدف ما عکاسان حرفه‌ای است چون قصد داریم کتاب عکسی متشکل از این عکس‌ها منتشر کنیم و به عنوان مرجعی قرار گیرد. علاوه بر ۸۰ عکس راه یافته به نمایشگاه، عکس‌هایی از دوران رشادت‌های سردار که با کمک انجمن عکاسان دفاع مقدس و سپاه قدس تهیه شده است، نیز در کتاب درج خواهد شد.
دبیر نمایشگاه عکس «بدرقه سردار» در پایان افزود: این نمایشگاه ۲۳ بهمن در مناطق هشتگانه آزاد کشور برگزار می‌شود و علاوه بر داخل ایران، در کشورهای سوریه، عراق، ترکیه، روسیه، افغانستان، پاکستان و هند در مرحله اول برگزار می‌شود

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو