معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار اعلام کرد؛

راه‌اندازی فاز اول سامانه GIS در منطقه آزاد چابهار

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار بابیان اینکه GIS بعنوان یک ابزار شفافیت و برنامه‌ریزی، نیاز اساسی در جانمایی و کنترل واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران است گفت: سامانه GIS به‌منظور ایجاد شفافیت در وضعیت اراضی منطقه آزاد و نیز بهره‌برداری مدیران و ذینفعان در برنامه‌ریزی‌ها، برای اولین بار پس از تأسیس منطقه آزاد ایجادشده است.

به گزارش فرینا، گرشاسب خزائنی افزود: به این وسیله در قالب یک پایگاه اطلاعاتی و داده‌ای، کلیه اقدامات و فعالیت‌های انجام‌شده در یک قطعه زمین به‌صورت جامع و کامل در قالب فایل‌های توصیفی، نقشه، تصویر و ... برای همیشه بصورت متمرکز و منسجم، نگهداری و بایگانی می‌گردند و در سریعترین زمان ممکن، قابل بازیابی و فراخوانی است.

خزائنی بیان کرد: کلیه نقشه‌های تفصیلی پیکره‌های مختلف منطقه آزاد به فرمت GIS BASE تبدیل‌شده و داده‌های 2188 قطعه زمین، در سامانه GIS فراخوانی و بارگذاری شده‌اند. اطلاعات هر قطعه زمین شامل مشخصات مالک، نوع واگذاری، صدور پروانه، پیشرفت فیزیکی و ... است.

وی افزود: این پروژه با اضافه شدن اطلاعات تکمیلی در حال پیشرفت است و در فاز بعدی، بستر دسترسی به سامانه برای عموم به‌صورت تحت وب نیز ایجاد خواهد شد.

خبرنگار منطقه آزاد چابهار امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو