پیام وزیر اقتصاد به مناسبت فرارسیدن روز جهانی گمرک

گمرك جمهوری اسلامی ایران در سال رونق تولید با تحقق كامل گمرك هوشمند در آینده نزدیك، گامی بزرگ‌ در جهت ارتقای سرعت و كیفیت خدمات به ذی‌نفعان خود بویژه تولیدكنندگان و صادركنندگان بردارد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، متن پیام وزیر اقتصاد به شرح زیر است:
گمرک جمهوری اسلامی ایران با همکاری سایر دستگاه های اجرايي و با تلاش شبانه روزی نیروی انسانی توانمند خود، در حفظ و حراست از مرزهای اقتصادی کشور، خدمات قابل توجهی را به مردم شریف ایران اسلامی و فعالان اقتصادی بويژه در حوزه صادرات و واردات ارائه می نماید.
بدون تردید تلاش برای تحقق ماموریت ها و وظایف خطیر این سازمان راهبردی جزء با بكارگيري فناوري هاي نوين از جمله هوش مصنوعی و سيستم هاي هوشمند در محیطی دانش بنیان میسر نخواهد بود.
از این‌رو طی سال‌های اخیر اولویت فعالیت های گمرک‌ به اجرای طرح‌ها و برنامه‌های متکی بر روش‌های الكترونيكي و هوشمند معطوف شده‌ است که حاصل این تلاش‌ها، توسعه موفقيت آميز سامانه‌های الکترونیکی به منظور روان‌سازی فرآیند ترخیص کالا، کاهش و حذف مراحل اضافی تشریفات گمرکی و کاغذ  از چرخه عملیات فنی و اداری، حمایت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان از طریق ارائه تسهیلات و خدمات گمرکی آسان، شفافیت و ارتقای سطح سلامت اداری، تشدید مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر، افزایش كارايي و اثربخشي تعامل و هماهنگی بین گمرک و سازمان‌های همکار، مناسب‌سازی شرایط برای بهبود فضای کسب‌وکار و... می باشد.
لذا انتظار مي رود پيشرفت هوشمند سازي گمرك با  اجرای برنامه‌های عملياتي كارا  و موثر با شتاب هر چه بيشتر  ادامه يابد.
فرصت را مغتنم شمرده، ضمن تبریک ۲۶ ژانویه روز جهانی گمرک ، از عموم کارکنان و مدیریت گمرک جمهوری اسلامی ایران که در سنگر حفاظت از  مرزهای اقتصادی و تجاري  كشور، متعهدانه به خدمت مشغولند، قدردانی نموده و  توفیق این عزیزان را در پیشبرد اهداف اقتصادی کشور از خداوند متعال خواهانم.

                                                                                 فرهاد دژپسند
                                                                         وزیر امور اقتصادی و دارایی

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو