قشم میزبان نخستین گردهمایی قایقرانی بادبانی خلیج فارس

سرپرست مدیریت ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری نخستین گردهمایی قایقرانی بادبانی خلیج فارس به میزبانی منطقه آزاد قشم خبر داد.

به گزارش فرینا، جلیل حقگویان با اشاره به حضور روسای هیات های قایقرانی استان های جنوب کشور در این گردهمایی، عنوان داشت: تبادل و ارتقاء دانش، تجربه و ایجاد زمینه ای برای  همکاری تخصصی میان کمیته‌های بادبانی استان های جنوبی برای افزایش آگاهی عمومی از پتانسیل های هر منطقه از اهداف اصلی برگزاری این گردهمایی است.

حقگویان همچنین از حضور مسوولان کمیته های رشته ورزشی بادبانی این هیات های قایقرانی سراسر کشور خبر داد و گفت: از محورهای مهم دیگر این گردهمایی، آشنایی با آخرین برنامه های فدراسیون جهانی در کلاس های مختلف بادبانی و جلب توجه صاحب نظران و سیاست گذاران بخش های ورزشی به حوزه ورزش بادبانی خلیج فارس می باشد.

به گفته وی، موضوعات نخستین گردهمایی قایقرانی بادبانی خلیج فارس در چند بخش شامل؛ آَشنایی با ساختار و برنامه های فدراسیون جهانی بادبانی، آَشنایی با پتانسیل های بادبانی ایران و برنامه های فدراسیون قایقرانی کشور جهت توسعه این رشته و آَشنایی با اهداف و برنامه های هیات های قایقرانی به شرکت کنندگان ارایه می شود.

سرپرست مدیریت ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: فدراسیون قایقرانی ایران متشکل از سه فدراسیون جهانی کانو، روئینگ و بادبانی است که به فراخور شرایط اقلیمی، امکانات و نیروی انسانی متخصص در هر منطقه، در رشته های مختلف زیرمجموعه این هیات فعالیت دارند.

حقگویان با تأکید بر ظرفیت جزیره قشم در برخورداری از خطوط ساحلی گسترده، قرارگیری در کریدور اصلی باد خلیج فارس و دارا بودن نیروی انسانی مستعد عنوان داشت: هیات قایقرانی منطقه آزاد قشم یکی از دو هیات قایقرانی تخصصی رشته های بادبانی در سراسر کشور است.

 سرپرست مدیریت ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم افزود: پتانسیل جزیره در حوزه ورزش های دریایی و توانمندی های هیات قایقرانی این منطقه، باعث شده قشم بتواند به عنوان مرکز اصلی توسعه رشته های بادبانی و کایت بردینگ در کشور فعالیت نماید.

گفتنی است، نخستین گردهمایی قایقرانی بادبانی خلیج فارس با هدف هم افزایی، انتقال دانش و تجربیات، تدوین و تشریح برنامه های توسعه بادبانی حوزه خلیج فارس در تاریخ دهم بهمن ماه سال جاری با حضور روساء و مسوولین کمیته های بادبانی و ورزشکاران برتر بادبانی استان های جنوبی ایران به میزبانی هیات قایقرانی منطقه آزاد قشم برگزار می شود.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو