مشاور رئیس جمهور در گفت‌وگو با ایلنا:

سیاست‌های جدید اقتصادی مغایر قوانین مناطق آزاد است

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه خروج امریکا از برجام مشکلات جدی ارزی برای کشور ایجاد کرد، گفت: اگرچه برخی از این سیاست‌ها با قوانین مناطق آزاد مغایر است اما به دلیل شرایط اقتصادی موجود، این قوانین اعمال شدند.

به گزارش فرینا، مرتضی بانک در گفت‌وگو با ایلنا درباره تاثیر سیاست‌های جدید بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در عملکرد مناطق آزاد اظهار داشت: متاسفانه شرایط ویژه‌ای که بعد از خروج آمریکا از برجام ایجاد شد، مشکلات ارزی جدی برای کشور به‌ وجود آورد و از این رو دولت سیاست‌هایی را اتخاذ کرد که بسیاری از بخش‌های اقتصادی متاثر از آن شدند.
او با بیان اینکه مناطق آزاد هم مشمول این قوانین هستند، افزود: اگرچه برخی از این سیاست‌ها با قوانین مناطق آزاد مغایر است اما به دلیل شرایط اقتصادی موجود، این قوانین اعمال شدند.
مشاور رییس جمهور با تاکید بر اینکه بعد از خروج از این شرایط به وضعیت اول بر می‌گردیم، گفت: مناطق آزاد هم مانند سایر بخش‌ها درگیر این سیاست‌ها شده است اما با بهبود شرایط، طبق مقررات قبلی مناطق آزاد اداره می‌شوند.     
مرتضی بانک افزود: بخشی از این محدودیت‌ها در حوزه ثبت سفارش بوده و به این دلیل اجرا شد تا مصرف ارز و تقاضای ارز کنترل شود. این سیاست جدید شامل مناطق آزاد هم شد اما ساز و کاری را در نظر گرفته‌ایم که در مناطق آزاد سیستم ثبت سفارش را در مجموعه داخلی با مقررات مناطق آزاد هماهنگ کنیم.
او تاکید کرد: این سیاست‌های جدید از جمله ثبت سفارش، مشکلاتی را ایجاد کرده که همه بخش‌ها از جمله مناطق آزاد درگیر آن شده‌اند.  

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو