آغاز دومین جشنواره موسیقی و فیلم های آئینی جزیره قشم

دومین جشنواره موسیقی و فیلم های آئینی به میزبانی روستای سلخ جزیره قشم آغاز به کار کرد.

به گزارش فرینا، این جشنواره چهار روزه با حضور پروین فرشچی، عضو هیات مدیره، علیرضا کمساری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین مرادی، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم  شامگاه ۲۷ بهمن ماه در روستای سلخ افتتاح شد.
این جشنواره در دومین دوره برگزاری خود، علاوه بر پرداختن به موسیقی های آئینی و بومی، پخش فیلم هایی با موضوع فرهنگ و سنت از مناطق مختلف کشور را در لیست اجرا دارد.
سه گروه موسیقی محلی از استان های خراسان شمالی، لرستان و هرمزگان و سه فیلم از استان های گیلان، گلستان و ایلام بخش های مختلف این جشنواره را شامل می شوند.
دبیری بخش فیلم دومین جشنواره موسیقی و فیلم های آیینی سلخ را  فرهاد ورهرام برعهده دارد و پیروز ارجمند که ریاست بین المللی جشنواره موسیقی فجر را نیز بر عهده داشته، دبیر کل هنری این جشنواره است.
جشنواره موسیقی سلخ به همراه جشنواره "کوچه" از استان بوشهر، دو جشنواره موسیقی آئینی کشور هستند که توسط بخش غیردولتی با هدف ارائه موسیقی های ایران زمین اجرا می شود.
یادآور می شود، دومین جشنواره  موسیقی و فیلم های آئینی سلخ، از ۲۷ تا ۳۰ بهمن به مدت چهار شب به میزبانی این روستا در حال برگزاری است و هنرمندان و هنردوستان از نقاط مختلف کشور در این جشنواره حضور دارند.
نخستین‌ دوره این جشنواره، سال گذشته با استقبال خوب مردم جزیره در روستای سلخ برگزار شد.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو