آئین گشایش همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی در کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، از وجود شرکت های پشتیبانی فعال در حوزه نفت و گاز در جزیره خبر داد.

به گزارش فرینا، غلامحسین مظفری در آئین گشایش نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، ضمن ادای احترام به ارواح پاک شهدا، آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری و تمامی خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: امسال در ادامه سلسله نامگذاری سال های قبل از سوی مقام معظم رهبری، سال رونق تولید نام گرفته است و بر خلاف تمامی شرایط سخت و دشوار حوزه اقتصادی، ظرفیت های خوبی در کشور داریم.

مظفری افزود: با وجود نیروهای جوان ،توانمند و برومند و شرکت هایی که با تلاش فراوان صاحب دانش و تجربه شدند، امکانی فراهم شده که در حوزه های مختلف، از این فرصت ها برای توسعه کشورعزیزمان استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه همایش و چنین نشستی نیز فرصت را برای بهره گیری از این هم افزایی ایجاد می کند گفت:اطمینان دارم که در صنعت پتروشیمی به عنوان یکی از صنایع پیشران کشور، ظرفیت های خوبی وجود دارد و گام های بزرگی نیز در این حوزه برداشته شده است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد: بسیار مایه خرسندی است که در این نشست اعلام کنم در جزیره کیش که شاید در ذهن خیلی از هموطنان عزیزمان یک جزیره با رویکرد گردشگری نقش بسته است، بخش اصلی پشتیبانی صنایع نفت کشور در کیش مستقر است که این رخداد به صنعت نفت و گاز کشور کمک شایانی می کند.

مظفری در ادامه گفت: 155 شرکت فعال در حوزه نفت و گاز در کیش فعالیت می کنند که موجب اشتغالزایی برای بیش از 2هزار و 800 نفر نیرو شده است و از این تعداد، 67شرکت در زمینه فروش خدمات فنی و مهندسی ،23 شرکت در زمینه تولید و مونتاژ تجهیزات و 65 شرکت نیز در حوزه ستادی مشغول هستند.

وی اظهار داشت: حضور شرکت های  پشتیبانی صنایع نفت کشور در جزیره کیش و  وجود هتل های خوب و فضاهای آموزش مورد نیاز شرکت ها به صورت همزمان در کنار مرکز نوآوری کیش که با کمک و تلاش معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان منطقه آزاد کیش یکی از بزرگترین و بهترین های کشور خواهد بود فرصتی را فراهم کرده که این جزیره نقشی موثری در توسعه آبادانی کشور به ویژه در حوزه های دانش بنیان ایفا کند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: پیشنهاد ما به شرکت های دانش بنیان فعال در صنایع پتروشیمی این است که از فرصت استقرار در مرکز نوآوری استفاده کنند تا شاهد اتفاقات خوبی با کمک همه عزیزان دست اندرکارصنایع پتروشیمی در جزیره باشیم.

مظفری در پایان گفت: امیدوارم این همایش گام بلندی برای توسعه صنایع پتروشیمی، ساخت داخلی، و همچنین رونق اقتصاد کشور باشد.

جعفر ربیعی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس نیز در این همایش ضمن تشکراز معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و تلاش های بی وقفه این معاونت برای برپایی چنین رویدادی با هدف ایجاد ارتباط بیشتر بین شرکت های پتروشیمی ،شرکت های دانش بنیان، سازنده و شرکت های فناور در حوزه پتروشیمی گفت: ما پیش تر نیز از توانمندی شرکت های داخلی در حوزه پتروشیمی  استفاده می کردیم؛ اما تشکیل این رویداد بدین معنا است که به دنبال ایجاد حرکتی جدید و جهشی بزرگ هستیم.

وی افزود: مادر حوزه پتروشیمی به دنبال حرکت های بزرگ اما بی واسطه هستیم تا همه اعضای شرکت پتروشیمی خلیج فارس با سازندگان ، شرکت های دانش بنیان و فناور و استارتاپ هایی که در این صنعت مدعی هستند ارتباطی منجر به نتیجه برقرار کنیم.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، از تمامی شرکت ها که در طراحی ها و اجرای پروژه های صنعت پتروشیمی چه در سال های تحریم و چه سالهایی که تحریم ها هنوز بر کشور حاکم نبود فعالیت ها داشتند تشکر کرد و گفت: در حال حاضر 75 تا 80 درصد تجهیزات پتروشیمی در کشور قابل ساخت است  و اگر ما بیش از 85 تا 90 درصد نیاز های این صنعت در داخل کشور را تامین کنیم به نقطه مطلوبی رسیده ایم.

جعفر ربیعی با تاکید بر استفاده از ظرفیت های پیش رو در این رویداد عنوان کرد:سعی کنیم در این همایش و نمایشگاه از تمامی لحظات و فرصت ها به خوبی استفاده کنیم و با تعاملات بیشتر و گسترش ارتباطات با فعالان این حوزه، از راهکارها، تخصص ها، و توانمندی های خود با ارائه سبد محصولات خود رونمایی کرده و شرکت های فعال در صنعت پتروشیمی را جذب کنیم.

ربیعی در ادامه افزود:صنعت پتروشیمی کشور صنعتی ممتاز، اشتغال زا و از هر جهت قابل اعتلا است  که باید در این حوزه به سه نکته توجه کنیم و کیفیت را ارتقا داده ، زمانبندی پروژه ها را مد نظر قرار دهیم و از حضور شرکت های داخلی توانمند،علاوه بر زمینه های تولید در حوزه فناوری نیز کمک بگیریم.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، صنعت پتروشیمی کشور را صنعتی توانمند  برشمرد و با بیان اینکه سالانه 5/5 میلیارد دلار مواد اولیه به صنایع پایین دست حوزه پتروشیمی ارائه می شود گفت: پتروشیمی بازارهای داخلی و صادراتی بسیار خوبی دارد و برنامه ریزی ها به گونه ای انجام شده که ظرف 10 سال آینده، در سرمایه گذاری پروژه های موجود و طرحهای جدید این صنعت ،به رقمی بالغ بر 40میلیارد دلار دست پیدا می کنیم و این در حالی است که از پیش از انقلاب تا ابتدای این دولت این رقم 55 میلیارد دلار بوده است.

ربیعی در پایان به نقدینگی خوب و سرمایه در گردش مطلوب کشور اشاره و بر ضرورت  استفاده از این منابع مالی در بورس با هدف تبدیل به سرمایه و دارایی تاکید کرد.

همچنین در این نشست،حجت اله صیدی مدیرعامل بانک صادارت ایران در خصوص تامین پروژه های پتروشیمی اعلام آمادگی کرد و گفت: برنامه ریزی ها برای تخصیص وجوه نقد و خطوط اعتباری به اینگونه طرح ها انجام شده است و نمایندگان ما در بخش ارزی، ریالی و صرافی در این حمایش برای تعامل و همکاری  با شرکت های پتروشیمی حاضر در نمایشگاه آماده هستند.

مدیرعامل بانک صادارت ایران افزود: در چنین رویدادهایی می توانیم برای توسعه صنعت به ارقام و گردش مالی خوب دست یابیم و سال های سخت را به فرصت هایی برای بالندگی کشور تبدیل کنیم.

گفتنی است آئین گشایش نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، یکشنبه 27 بهمن با حضور غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، جعفر ربیعی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، حجت اله صیدی مدیرعامل بانک صادارت ایران، مهرشاد جواهر دشتی معاون دفتر هماهنگی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، علی وطنی مشاور عالی معاون علمی فناوری ریاست جمهوری و حضور و مشارکت نمایندگان شرکت های مختلف حوزه پتروشیمی، در سالن خلیج فارس مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو