در همایش حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی کیش عنوان شد؛

معرفی قشم به عنوان قطب انرژی کشور

همایش تخصصی حمایت از سازندگان داخل کشور در صنعت پتروشیمی با مشارکت فعال منطقه آزاد قشم و اختصاص نشست تخصصی برای معرفی این جزیره به عنوان هاب انرژی کشور در مرکز همایش‌های بین‌المللی جزیره کیش برگزار شد.

به گزارش فرینا، در این همایش که از 27 تا ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸ با حضور فعالان اقتصادی حوزه مهندسی و ساخت داخل در مرکز همایش‌های بین‌المللی جزیره کیش برگزار شد، علی یدقار، مشاور عالی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، علی اصغر کشاورز مقدم عضو هیات مدیره، محمدجواد دهقانی، مشاور مدیر عامل در امور نفت و انرژی و مهدی نصیری مسوول ارزیابی و اجرای طرح های مدیریت نفت و انرژی به عنوان نمایندگان منطقه آزاد قشم حضور داشتند.
این همایش در راستای تحقق شعار سال 1398 مقام معظم رهبری، رونق تولید و با هدف معرفی دستاوردهای تولیدات صنایع پتروشیمی ایران،  معرفی سازندگان، تامین کنندگان و قطعه سازان صنعتی داخل کشور، در پنج سالن با 10 نشست تخصصی، توسط  معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس و انجمن سازندگان صنایع نفت و گاز برگزار شد.
علی یدقار، مشاور عالی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در نشستی با موضوع "قشم قطب انرژی کشور در مسیر توسعه اقتصاد ملی"، از انتخاب جزیره قشم به عنوان هاب انرژی ایران خبر داد.
وی با اشاره به صدور مجوز ساخت 5 مجتمع پتروشیمی در منطقه آزاد قشم توسط وزارت نفت و صنایع پتروشیمی ایران بیان داشت: با ساخت این واحدها، قشم یکی از قطب های اصلی حضور سازندگان، فعالان صنایع داخلی پتروشیمی می شود.
به گفته یدقار، با توجه به تخصیص روزانه 50 میلیون متر مکعب  خوراک گاز برای این صنعت، در حال حاضر منطقه آزاد قشم  بهترین مکان برای سرمایه گذاری و حضور علاقمندان به صنعت نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی است.
مشاور عالی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان سخنرانی خود بر توانمندی سازندگان و متخصصان داخلی صنایع پتروشیمی تاکید کرد و گفت: با استفاده از شرکت های دانش بنیان و متخصصین داخلی می توانیم گام های بلندی در پیشرفت این صنعت برداشته و آینده کشور را متحول کنیم.
گفتنی است، همایش حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی به میزبانی منطقه آزاد  کیش با حضور فعالان اقتصادی حوزه مهندسی و ساخت داخل، از 27 تا ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸ در مرکز همایش‌های بین‌المللی جزیره کیش برگزار شد.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو