بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از 3 واحد تولیدی و صنعتی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به همراه گروهی از معاونان و مدیران این سازمان از سه واحد صنعتی و تولیدی جزیره بازدید کرد و در جریان روند تولید محصولات آنها قرار گرفت.

به گزارش فرینا، حمیدرضا مومنی و هیات همراه در ادامه روند بازدیدهای هفتگی خود از واحدهای تولیدی آرکا فیدار قشم، کتان الیاف گستر قشم و شرکت بتن و قطعات بتنی قشم دیدن کردند.
مومنی در نخستبن مرحله از بازدیدهای روز پنجشنبه (یکم اسفندماه) خود، از محل شرکت آرکا فیدار قشم در شهرک صنعتی طولا بازدید کرد.
شرکت آرکا فیدار قشم، سازنده انواع شناورهای تندرو و تفریحی از جنس فایبرگلاس است که در سال 91 با ثبت در منطقه آزاد قشم، فعالیت خود را آغاز کرده است.
این شرکت با سرمایه گذاری معادل 100 میلیارد ریال فعالیت تولیدی خود را آغاز کرده و در حال حاضر برای 40 نفر به صورت مستقیم و برای 90 نفر به صورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال کرده است.
فعالیت شرکت آرکا فیدار قشم در بخش های مختلف طراحی، مدلسازی، ساخت و تولید انواع شناورهای تندرو و سازه های دریایی و انجام خدمات فنی و تخصصی دریایی فعالیت داشته و موفق به انتقال تکنولوژی محصولات تولیدی و انطباق آنها با روش های نوین این صنعت در دنیا شده است.
بازدید از واحد تولیدی کتان الیاف گستر قشم، تولیدکننده انواع مانتو و پالتوی زنانه مستقر در شهرک صنعتی طولا مرحله دوم از بازدیدهای مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بود.
این شرکت آبان ماه سال گذشته با سرمایه گذاری معادل 5 میلیارد ریال فعالیت تولیدی خود را آغاز کرده و در حال حاضر 20 نفر از نیروهای بومی جزیره در این واحد اشتغال دارند.
این واحد با استفاده از پارچه هایی با جنس های متنوع یکی از شش واحد تولیدی فعال در حوزه منسوجات منطقه آزاد قشم است که با هدف تامین نیاز داخل محصولات خود را به بازارهای داخلی عرضه می کند.
مومنی و هیات همراه در آخرین مرحله از شرکت بتن و قطعات بتنی قشم بازدید کرد.
این شرکت تولیدی در سال 1384 در منطقه آزاد قشم تاسیس شده است.
در حالی که ایجاد زیرساخت های عمرانی در بخش های مختلف جزیره قشم یکی از برنامه های اصلی سال های گذشته در دوران مسئولیت حمیدرضا مومنی در منطقه آزاد قشم است، فعالیت و پویا بودن این واحد تولیدی می تواند کمک شایانی به تامین نیازهای منطقه از داخل جزیره کند.
شرکت بتن و قطعات بتنی قشم به عنوان یکی از شرکت های باسابقه در این حوزه تولید تیرچه، بلوک، قطعات پیش ساخته بتنی، لوله های سیمانی، سنگ مبدل و موارد دیگری که در فعالیت های عمرانی و ساخت و سازهای جزیره قشم مورد نیاز است را تولید می کند.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو