صادرات کالا از مرز شلمچه همچنان ادامه دارد

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند گفت: صادرات کالای غیرنفتی از مرز تجاری شلمچه همچنان ادامه داشته و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش فرینا، سیدعلی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تردد مسافر و زائران ایرانی از مرز شلمچه از سوی دولت عراق ممنوع اعلام شده ول مرز تجاری فعال و مشکلی در روند صادرات غیرنفتی به کشور عراق نیست. 
موسوی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۴۰ هزار تن کالای غیرنفتی به ارزش بیش از ۷۰۰ میلیون دلار از مرز شلمچه به کشور عراق صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۲۶۵ میلیون دلار بود ۱۶۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.
وی عمده اقلام صادراتی از مرز شلمچه را کالاهای کشاورزی، مواد غذایی، ماهی، میوه‌وتره‌بار عنوان کرد و گفت: محصولات فولادی، مصالح ساختمانی، سیمان و کلینکر(مواد اولیه سیمان) و قطعات نیروگاهی از دیگر محصولات صادراتی از مرزشلمچه به عراق است.
معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند اظهار داشت: به طور متوسط روزانه بیش از ۲۰۰ کامیون حامل انواع کالای صادراتی تولید داخل و ۱۵۰ کامیون عراقی در بارانداز مرزی شلمچه برای تخلیه و بارگیری کالای صادراتی تردد می‌کنند.
منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است. 
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 
مرز بین المللی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو