ارس برترین منطقه آزاد کشور در تحقق زیرساخت های توسعه اقتصاد دانش بنیان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، منطقه آزاد ارس را به عنوان برترین منطقه آزاد کشور در تحقق زیرساخت های توسعه اقتصاد دانش بنیان معرفی نمود.

به گزارش فرینا، سورنا ستاری در نشست با مسئولان مناطق آزاد کشور با اعلام این خبر گفت: ایجاد مرکز نوآوری و فناوری، تخصیص سایت صنایع پیشرفته، تشکیل صندوق پژوهش و فناوری و اعمال حمایت های چشمگیر از واحدهای دانش بنیان و فناور توسط منطقه آزاد ارس از مهمترین مؤلفه های انتخاب آن بعنوان برترین منطقه در تحقق زیرساخت های توسعه اقتصاد دانش بنیان است.
گفتنی است؛ منطقه آزاد ارس اولین منطقه آزاد کشور می باشد که صندوق پژوهش و فناوری را در بین مناطق آزاد و شمال غرب کشور با مشارکت 34 درصدی صندوق نوآوری و شکوفایی، 34 درصدی سازمان منطقه آزاد ارس، 15 درصدی پارک علم و فناوری و 17 درصدی شرکت دانش بنیان تشکیل داده است.
اعطای تسهیلات، صدور انواع ضمانت نامه و سرمایه گذاری خطرپذیر به شرکت‌های فناور و دانش بنیان از جمله خدمات ارائه شده توسط این صندوق است.
بر اساس مصوبات هیات مدیره صندوق پژوهش و فناوری ارس ارائه خدمات فوق الذکر به شرکت های دانش بنیان و فناور سایر مناطق آزاد با اعطای کارگزاری و اخذ عاملیت بلامانع است.

خبرنگار منطقه آزاد ارس امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو