در منطقه آزاد انزلی صورت گرفت؛

تغییر محصول تولیدی به ملزومات بهداشتی جهت مقابله با کرونا

با روند شیوع بیماری کرونا در سطح استان گیلان تعدادی از واحدهای تولیدی ـ صنعتی فعال در محدوده این منطقه با احساس تعهد نسبت به تأمین ملزومات پزشکی کادر بیمارستانی و مردم عادی، اقدام به تغییر محصول تولیدی خود براساس استانداردهای وزارت بهداشت نمودند که از این میان گروه تولیدی کوک و دوک، شروع به تولید ماسک های سه لایه نموده است.

به گزارش فرینا، قائم مقام مديرعامل گروه تولیدی کوک و دوک با بیان اینکه گروه تولیدی کوک و دوک از سال ١٣۸۶ در حوزه پوشاک در سطح استان و کشور شروع به فعالیت نموده، اظهار داشت: از نکات قابل توجه این شرکت بهره گیری از طراحان بومی و مدل های ایرانی در طراحی پوشاک تولیدی است که براین اساس حتی فرایندهای برش طراحي و دوخت در داخل اين شركت انجام مي پذيرد.

اردلان صالحي با اشاره به سابقه مشاوره بازاريابي مديريت بازرگاني به شرکت های مطرح پوشاک ایران در خصوص تغییر محصول تولیدی در کارخانه مستقر در منطقه آزاد انزلی، افزود: بعد از بوجود آمدن مشكلات ناشی از شیوع بيماري كرونا در سطح استان و كمبود هايي كه براي مردم احساس به وجود آمد؛ با دستور مهندس ابراهیم قرباني مدير عامل شرکت و موافقت سازمان منطقه آزاد انزلی توليد ماسك براساس استانداردهای وزارت بهداشت در دستور کار این واحد تولیدی قرار گرفت.

صالحی با تصریح براینکه ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای رو به افزایش در بازار مصرف این محصول بهداشتی و کوتاه شدن دست سودجویان از مهمترین دلایل تغییر محصول تولیدی این شرکت بود، اضافه کرد: در همین راستا در فاز نخست ٣٠ هزار ماسک تولید شده به صورت رایگان میان مردم نیازمند توزیع و در بخش فروش نیز با کمترین قیمت تمام شده، محصول تولیدی در حال عرضه می باشد.

وی با قدردانی از همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی و دادستان شهرستان بندر انزلی در مسیر تولید ماسک سه لایه براساس دستورالعمل وزارت بهداشت،گفت: هم اکنون در حال تولید روزانه ٢٠ تا ٢۵ هزار عدد ماسک جهت تقدیم به وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی گیلان می باشیم و با ظرفیت موجود در این واحدی تولیدی، آمادگی خود را جهت افزایش اشتغالزایی مستقیم از ٨٠ به ٢۵٠ نفر به منظور افزایش حجم تولید به بیش از دو برابر را اعلام می کنیم.

قائم مقام مديرعامل گروه تولیدی کوک و دوک بر عزم جدی واحد تولیدی-صنعتی خود برای کمک به مجموعه ستاد مقابله با کرونا کشور در مسیر تأمین ملزومات پزشکی مورد نیاز کادر پزشکی،درمانی و مردم عادی تأکید کرد و افزود: در حالیکه راهبرد اصلی این شرکت تا پیش از افزایش تولید انواع پوشاك مانند مانتو، شوميز، تيشرت و.. جهت صادرات به کشورهای همسایه بود، با توجه به مشكلات پيش آمده تا تعديل بازار جهت تسهيل خريد توسط مردم توليد ماسک در این مجموعه ادامه خواهد داشت.

صالجی كمبود مواد اوليه و گرانی مستمر آنها را از مهمترین مشکلات پیش روی تولید اعلام کرد و خواستار همکاری مسئولین جهت رفع این موانع به منظور تسریع در روند افزایش تولید و کاهش قیمت تمام شده محصول تولیدی شد.

گفتنی است؛ این واحد تولیدی از دهه فجر سال ١٣٩٨ با توجه به بسته های حمایتی و تشویقی ارائه شده از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی به تولید و صادرکنندگان پوشاک، در شهرک صنعتی ناحیه یک منطقه آزاد انزلی در زمینی به مساحت ۴٢٠٠ متر مربع با صرف هزینه ١٢٠ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال مستقیم برای ٨٠ نفر اقدام به طراحی و تولید انواع پوشاک نموده و علاوه بر عرضه به بازارهای داخلی، در مسیر صادرات به کشورهای منطقه نیز قرار دارد.

خبرنگار منطقه آزاد انزلی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.