عید نوروز و همگرایی فرهنگی؛

آغاز به کار جشنواره مجازی « نوروز فرهنگی» در منطقه آزاد انزلی

استان گیلان و منطقه آزاد انزلی به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری همه ساله میزبان گردشگران داخلی و خارجی زیادی بوده اما در سال ۹۹ با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم پذیرش واحد های اقامتی و خدماتی از مهمانان نوروزی و به منظور قطع زنجیره انتشار ویروس کرونا جشنواره نوروز فرهنگی بصورت مجازی در منطقه آزاد انزلی آغاز به کار کرد.

به گزارش فرینا، سعیدی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی با اعلام این خبر گفت: این جشنواره فرهنگی با موضوعات فرهنگ نوروز در گیلان، بهار و طبیعت، خانواده، همدلی و همکاری، مشارکت اجتماعی و مسوولیت اجتماعی در بخش های طراحی، نقاشی،کاریکاتور،شعر،داستان کوتاه، خاطره نویسی،دلنوشته، مطالعه کتاب و خلاصه نویسی در دو بخش روستاوندان و ساکنین منطقه آزاد انزلی و کارکنان سازمان و خانواده همکاران برگزار می شود.

سید حجت مهدوی اهداف این طرح فرهنگی را علاوه بر تحقق شعار در خانه بمانیم بیان کرد و افزود: ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، شناسایی استعدادهای فرهنگی و هنری و حمایت سازمان منطقه آزاد انزلی از علاقه مندان به مباحث فرهنگی، از دیگر اهداف طرح نوروز فرهنگی بوده است.

مهدوی ضمن دعوت فعالان فرهنگی جهت شرکت در این طرح، خاطرنشان کرد : علاقه مندان می توانند تا تاریخ ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۹ در طرح نوروز فرهنگی مشارکت نموده و آثار خود را از طریق پیام رسان واتس آپ، به شماره ۰۹۳۹۱۸۹۶۱۳۱ ارسال کنند.

وی فضای مجازی را یکی از ابزارهای اطلاع رسانی قابل دسترس برای عموم افراد جامعه عنوان و بیان کرد: آثار ارسال شده از سوی علاقه مندان در صفحه اینستاگرام Norooz.farhangi.anzali.fz @ منتشر و اثار ارسال شده از سوی هیأت داوران بررسی و به نفرات اول تا پنجم هر بخش جوایز نفیسی اهداء می شود.

خبرنگار منطقه آزاد انزلی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو