ثبت نام بیش از 500 قشموند در "سامانه کیا"

قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم از ثبت نام بیش از 500 قشموند در "سامانه کیا" و صدور مجوز ورود برای 70 نفر از قشموندان در سفر از طریق مبادی سه گانه منطقه آزاد قشم خبر داد.

به گزارش فرینا، مرتضی شیخ زاده با اشاره به استقبال قشموندان از این سامانه از نخستین روز راه اندازی آن تا کنون اظهار داشت: سامانه کیا که با هدف کنترل موج بازگشت قشموندان به جزیره قشم طراحی و راه اندازی شده تاکنون برای 70 نفر از ساکنان جزیره مجوز ورود صادر کرده است.
شیخ زاده ادامه داد: مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم توسط پنل تعریف شده در این سامانه، ضمن بررسی و پایش شرایط سلامت فرد متقاضی و خانواده وی در زمان ورود به جزیره از طریق مبادی سه گانه شامل بنادر پهل- لافت، بندر شهید ذاکری و یا فرودگاه بین المللی قشم  غربالگری خود را اعمال می کند.
به گفته وی، قشموندانی که از طریق سامانه کیا مجوز ورود به جزیره را دریافت می دارند پس از انجام غربالگری در مبادی ورودی بسته به نظر ستاد پیشگیری از کرونا ویروس شهرستان قشم تحت نظارت نیروهای انتظامی، نظامی و بسیج محلات، به مدت یک هفته وارد قرنطینه خانگی شده و تا پایان دوره قرنطینه، به صورت روزانه توسط سامانه ارتباطی 4030 اوضاع سلامت شان بررسی می شود.
قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم در پایان بر همکاری و تعامل قشموندان به منظور کنترل و مدیریت بحران پیش رو تاکید کرد و عنوان داشت: بدون همراهی نیروهای مردمی مسوولان و اعضای ستاد پیشگیری از بحران کرونا نمی توانند از گسترش بیماری جلوگیری کنند و تاکنون نیز شرایط مناسب حاکم بر جزیره نیز مدیون وحدت، همدلی و مشارکت مردم در کنار مسوولان بوده است و امیدواریم این روند همچنان ادامه پیدا کند.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.