امکان سنجی ظرفیت اماکن اقامتی جزیره در سنگر پشتیبانی

رییس کمیته خدمات اسکان و رفاه ستاد اجرایی خدمات سفر قشم از امکان سنجی، آماده سازی و ساماندهی برخی اماکن اقامتی به منظور تبدیل شدن به نقاهتگاه جهت میزبانی از بیماران ترخیص شده از بیمارستان و نیازمند به حفظ قرنطینه تا بهبودی کامل با نظارت کامل اعضای این کمیته خبر داد.

به گزارش فرینا، علیرضا امری کاظمی با اشاره به تغییر رویکرد و وظایف ستاد اجرایی خدمات سفر قشم به واسطه شیوع بیماری پاندمیک کووید ۱۹ بیان داشت: همواره یکی از وظایف اصلی کمیته خدمات اسکان و رفاه ستاد اجرایی خدمات سفر قشم هماهنگی با جامعه هتلداران و کاشانه های مهمان به منظور ارتقاء کمیت و کیفیت مراکز اقامتی، آماده سازی کمپ ها، زائرسراها و... برای خدمات دهی مناسب به گردشگران نوروزی بوده است.
وی ادامه داد: امسال همگام با سراسر کشور و البته جهان، جزیره قشم نیز درگیر کروناویروس است و وظیفه ما همراه با تمام مردم جهان شکست زنجیره انتقال و پیروزی بر این بیماری است.
به گفته امری کاظمی، در حال حاضر کمیته خدمات اسکان و رفاه ستاد اجرایی خدمات سفر قشم با استفاده از ظرفیت اماکن اقامتی و همکاری بخش خصوصی، وظیفه شناسایی و تجهیز برخی از این اماکن را برای کمک به شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم برعهده دارد.
 رییس کمیته خدمات اسکان و رفاه ستاد اجرایی خدمات سفر قشم در توضیح بیشتر عنوان داشت: بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بعد از گذراندن دوره اصلی بیماری، نیازمند حفظ قرنطینه و گذراندن دوران نقاهت به منظور بهبودی کامل هستند که این مسوولیت را بخش خصوصی سرمایه گذار در حوزه اقامتی جزیره برعهده گرفته است.
امری کاظمی افزود: از دیگر وظایف کمیته خدمات اسکان و رفاه به عنوان یکی از کمیته های ۱۰ گانه ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، نظارت بر تعطیلی اماکن تفریحی، اقامتی، رفاهی و سایت های گردشگری منطقه آزاد قشم با هماهنگی های انجام شده با بخش خصوصی فعال در این زمینه است تا  به اجرای طرح محدودیت تردد و پیشگیری از شیوع کروناویروس کمک کرده باشیم.
وی بر تلاش این کمیته برای برنامه ریزی و ارایه تمهیداتی جهت رونق فضای گردشگری منطقه آزاد قشم در ایام پساکرونا تاکید کرد و گفت: بررسی امکاناتی برای کاهش آسیب به سرمایه گذاران صنعت گردشگری جزیره و ارایه راهکارهای جدید برای جذب گردشگران در آینده ای بدون بیماری، یکی دیگر از فعالیت های ما برای کمک به توسعه صنعت گردشگری است که همانند سایر صنایع فعال در قشم از شیوع این بیماری آسیب دیده است.
رییس کمیته خدمات اسکان و رفاه ستاد اجرایی خدمات سفر قشم در پایان اظهار داشت: امیدواریم با تلاش های مسوولان و همکاری مردم، کاهش ترددها وحفظ قرنطینه خانگی به ویژه در این ایام، بتوانیم بر کروناویروس پیروز شویم.
یادآور می‌شود، ستاد اجرایی خدمات سفر یک تشکل کشوری است که از آذرماه 96 در قشم آغاز به کارکرده است. این ستاد به‌منظور ارایه هرچه بهتر خدمات خود به ساکنان منطقه در برای پیشگیری از شیوع بیماری کووید 19 از  27 اسفندماه آغاز به کارکرده و از ۱۰ کمیته در جنبه‌های مختلف خدمت‌رسانی تشکیل‌شده است که شامل؛ کمیته‌های حمل‌ونقل، خدمات شهری و روستایی، اطلاع‌رسانی، تبلیغات-امور فرهنگی و فضای مجازی، پشتیبانی و امور اجرایی، برنامه‌ریزی و آمار، نظارت- تنظیم بازار- ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات، بهداشت-سلامت و محیط زیست، خدمات انتظامی-امنیتی و ترافیک و اسکان و رفاه می‌شود.

برچسب ها : قشم
خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.