تشریح برنامه های منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس برای ایجاد جهش تولید در منطقه

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس ضمن بیان اهداف و برنامه‌های این منطقه عظیم اقتصادی، عزم راسخ برای ایجاد جهش تولید در سال پیش رو را مستلزم مجاهدت جهادگران اقتصادی کشور دانست.

به گزارش فرینا، حسن خلج طهرانی در تشریح اهداف منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در راستای ایجاد جهش تولید بیان داشت: در سال پیش رو تلاش داریم تا با تسهیل بستر تولید و توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز برای دست‌یابی به این هدف بتوانیم چرخ های اقتصاد کشور را بیش از پیش به حرکت درآوریم و ارزآوری بیشتری برای ایران اسلامی ایجاد کنیم.
خلج طهرانی افزود: تکمیل پروژه احداث دیوار جاده و فنس پیرامونی، احداث پل روگذر سایت شمالی به سایت توسعه و جذب سرمایه گذار و تسطیح 500 هکتار از اراضی سایت توسعه و احداث خیابان های اصلی آن از جمله اقدامات عمرانی است که امیدواریم در سال پیش رو محقق شود.
وی در ادامه تکمیل پروژه گازرسانی به نیروگاه سایت میانی را مورد تاکید قرار داد و گفت: چنان چه این پروژه را نیز به اتمام برسانیم کمک شایانی به افزایش تولید در این منطقه عظیم اقتصادی خواهد کرد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اضافه کرد: از آب‌رسانی به شرکت های مستقر در سایت 600 هکتاری مطابق طرح جامع آب و احداث شبکه جمع آوری فاضلاب و شبکه توزیع آب فضای سبز سایت جنوبی، جمع آوری و هدایت سیلاب های سایت شمالی و ارائه برنامه زمانبندی و همچنین ارائه گزارش توجیهی مطالعات فنی و اقتصادی و زیست محیطی اجرای لایروبی اطراف اسکله، حوضچه چرخش و کانال دسترسی نیز غافل نخواهیم شد.
خلج طهرانی تعمیرات اساسی پل دسترسی، آبگیر و اسکله منطقه ویژه را یکی دیگر اهداف مهم در سال جهش اقتصادی عنوان کرد و اظهار داشت: اخذ مجوز احداث ساختمان پنجره واحد کسب و کار منطقه ویژه می تواند در ایجاد جهش اقتصادی بسیار موثر باشد.
وی بر توسعه‌ی زیرساخت های تامین برق منطقه نیز تاکید کرد و گفت: توسعه پست 400 به 230 کیلوولت لشکری، اجرای خط انتقال به پست 63/20 سایت شمالی و بهبود زیرساخت‌های برق رسانی نیز در برنامه های ما قرار دارد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در پایان دستیابی به این اهداف را  بدون جانفشانی و ازخودگذشتگی پرسنل این منطقه اقتصادی میسر ندانست و گفت: در این مجال بار دیگر به تمام مجاهدان سنگر جهاد اقتصادی خداقوت عرض می کنم و امیدوارم پیام نهفته در تاکید مقام معظم رهبری بر مقوله‌ی اقتصاد را به خوبی درک کرده باشند و بار دیگر شاهد مجاهدت و دلاورمردی آنان باشیم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو