هزینه کرد ۳۰۰ میلیارد ریالی نفت برای مبارزه با کرونا در بوشهر

فرمانده ارشد شرایط اضطرار منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اعلام کرد: طبق دستور وزیر نفت و در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی مستقر در پارس جنوبی، تاکنون نزدیک به ۳۰۰ میلیارد ریال برای مقابله با بیماری کرونا در استان بوشهر به صورت نقدی و غیرنقدی هزینه شده است .

به گزارش فرینا، پیروز موسوی افزود: از این رقم، اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال به صورت نقدی از سوی شرکت های پتروشیمی مستقر در پارس جنوبی برای تامین تجهیزات پزشکی، درمانی و بهداشتی به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اختصاص یافته است.

موسوی گفت: همچنین ۲۰۰ میلیارد ریال کمک های غیرنقدی در قالب تهیه اقلام بهداشتی و پزشکی به منظور استقاده در اماکن و تاسیسات نفتی و همچنین برای کمک به شهرستان های همجوار با صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در استان بوشهر برای برخورداری شبکه های بهداشت و درمان و بیمارستان ها اختصاص یافته است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس افزود: با هدف مشارکت در ضدعفونی و گندزدایی محیط زندگی مردم شریف و ساکنان عزیز شهرها و روستاهای پیرامون تاسیسات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی نیز، بر اساس دستور وزیر نفت در قالب انجام مسئولیت های اجتماعی، حدود ۵۰ شهر و روستای استان ضدعفونی و گندزدایی شد.
موسوی گفت: این درحالی است که تاکید صنعت نفت همزمان با انجام عملیات ضدعفونی اماکن عملیاتی در پالایشگاه ها، کمپ ها، رستوران ها و مراکز اجتماع کارکنان، توزیع اقلام بهداشتی و عملیات گندزدایی و ضدعفونی برای همسایگان و ساکنان محیط های پیرامونی اهمیت ویژه ای برای صنعت نفت داشت که خوشبختانه با همکاری فرمانداری و شوراهای شهر و روستا این مهم انجام شد و البته ادامه دار خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به اقدام های کنترلی در سطح منطقه با توجه به حضور بیشترین حجم نیروی کار در این منطقه از کشور و همچنین استقرار صنایع متعدد و همجواری با مردم شریف شهرها و روستاهای اطراف پارس جنوبی گفت: صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تاکنون در مبارزه با ویروس کرونا و سلامت کارکنان و جامعه محلی با هدف کمک به سلامت جامعه محلی و استمرار تولید پایدار در سطح منطقه ویژه پارس تاکنون برنامه های متعددی برنامه ریزی و اجرا کرده اند.
فرمانده ارشد شرایط اضطرار منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به ابلاغیه وزیر نفت درباره برنامه های مبارزه با ویروس کرونا در مناطق تابعه تصریح کرد: با ابلاغیه وزیر نفت، نشست های متعدد برگزار و مسائل و مشکلات موجود مستمر و روزانه رصد و بررسی می شود.
موسوی با اشاره به تهیه زیرساخت های لازم در صورت بروز شرایط اضطرار گفت: نقاهتگاه ها و تخت های قرنطینه مطابق ابلاغیه وزیر نفت برای استفاده جامعه محلی و کارکنان فراهم شده که خدای ناکرده در صورت بروز مشکل از آنها استفاده خواهد شد.

وی افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته درباره کاهش حضور نفرات و همچنین تعطیلی موقت کارگاه ها و پروژه های اجرایی ما در این منطقه طی یک ماه گذشته شاهد کاهش ۲۰ هزار نفری نیرو بودیم که این اتفاق به سلامت بیشتر کارکنان صنعت و جامعه محلی کمک کرده است.
مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس کاهش پروازهای ورودی و خروجی از طریق فرودگاه بین المللی خلیج فارس و ممانعت از حضور کارکنان ساکن در استان های پرخطر را از دیگر برنامه های اجرا شده در سطح منطقه برشمرد و گفت: در باره آمار ورودی و خروجی مسافر در فرودگاه عسلویه ما در یک ماهه اخیر در مقایسه با همین مدت در سال قبل با کاهش ۷۵ درصدی مسافر روبه رو بوده ایم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو