جهش تولید محصولات پتروشیمی با تولیدی شدن طرح‌های جدید 

مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی از افزایش ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی با بهره‌برداری از چند طرح توسعه‌ای در سال جاری خبر داد. 

به گزارش فرینا، علی محمد بساق زاده در گفت‌وگو با «نیپنا» گفت: در سال جهش تولید، صنعت پتروشیمی تلاش می‌کند تا از امکانات و توان بالای داخلی استفاده کند و همزمان با تولیدی شدن طرح‌های جدید پتروشیمی ظرفیت تولید در این صنعت افزایش قابل توجهی خواهد یافت.

بساق زاده با بیان اینکه صنعت پتروشیمی اکنون محور و ستون توسعه اقتصادی کشور به شمار می‌رود و با تمام بخش‌های صنایع در ارتباط است تصریح کرد: سرازیر کردن منابع به سوی تولید و جلوگیری از هدر رفتن منابع ملی می‌تواند منجر به تحقق جهش دوم و سوم صنعت پتروشیمی شود.

وی ادامه داد: توسعه متوازن صنعت پتروشیمی به‌عنوان یک راهبرد؛ مورد توجه ویژه قرار دارد و در این مسیر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی همسو با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و چون از خام‌فروشی جلوگیری می‌کند از ارزش افزوده بالایی نیز برخوردار است، بنابراین تکمیل زنجیره ارزش باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد تا به سوی تولید محصولات نهایی گام برداریم.

مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: برای داشتن صنعتی پویا و اقتصادی قدرتمند باید صنعت پتروشیمی ایران از خام فروشی فاصله گرفته و به سوی ایجاد ارزش افزوده بیشتر و تولید محصولات نهایی حرکت کند و برای تحقق این هدف، حمایت دولت و مجلس راه را برای رسیدن به این هدف هموار خواهد کرد.

بساق زاده با بیان اینکه طرح‌های توسعه مختلفی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به‌عنوان دو قطب مهم تولید محصولات پتروشیمی در حال ساخت هستند گفت: افزون بر این دو منطقه، طرح‌های توسعه‌ای پتروشیمی در بسیاری از استان‌های کشور درحال تکمیل و راه‌اندازی است که با تولیدی شدن این طرح‌ها زنجیره تولید بسیاری ازمحصولات پتروشیمی در داخل کشور تکمیل خواهد شد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو