تولید روزانه ۴۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی در منطقه آزاد اروند

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب ‌و کار سازمان منطقه آزاد اروند گفت: روزانه ۴۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی، شوینده و الکل در منطقه آزاد اروند تولید و به بازار عرضه می‌شود و این روند تولید تا پایان شیوع ویروس کرونا نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش فرینا به نقل از ایسنا، سیدعلی موسوی اظهار کرد: با توجه به شرایطی که در زمینه شیوع کرونا و همچنین کمبود مواد ضدعفونی کننده، شوینده و الکل به وجود آمد، نسبت به تولید روزانه ۴۰ هزار لیتر از این نوع مواد در واحدهای تولیدی فعال در شهرک صنعتی خرمشهر در منطقه آزاد اروند اقدام شد.

موسوی افزود: از این میزان ۱۵ هزار لیتر مواد شوینده و ضدعفونی کننده و ۲۵ هزار لیتر الکل توسط واحدهای تولیدی منطقه آزاد اروند تولید و در بازار عرضه می‌شود تا بتوانیم نیاز مردم را به این مواد که در شرایط کنونی استفاده از آن ها بسیار حائز اهمیت است برطرف کنیم.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب ‌و کار منطقه آزاد اروند با بیان اینکه اولویت توزیع در شهرستان های آبادان و خرمشهر است، تصریح کرد: منطقه آزاد اروند محصولات ضدعفونی و الکل مورد نیاز مراکز درمانی، بیمارستانی، داروخانه‌ها و اداره‌ها را تامین کرده است و علاوه بر تامین نیاز شهرهای آبادان و خرمشهر بخشی را به دیگر نقاط استان و کشور ارسال می‌ کند.

موسوی با بیان اینکه در منطقه آزاد اروند ماسک نیز تولید می شود اما میزان آن به صورت انبوه نیست، عنوان کرد: روزانه ۶ هزار ماسک قابل شستشو در واحدهای صنعتی، تولید و برای مصرف در شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان توزیع می‌شود.

برچسب ها : منطقه آزاد اروند
آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو