اظهارات دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در نشست "هم اندیشی پیرامون اقدامات گمرک ایران در مقابله با کرونا" و برنامه های گمرک در سال جهش تولی

در ایام كرونایی، گمركات كشور نقش بسیار مهمی در تأمین نیاز‌های كادر پزشكی و درمانی و مردم داشتند

معاون اول رییس جمهور با اشاره به نقش تعیین کننده گمرک در تجارت کشور گفت: در ایام کرونایی، گمرکات کشور نقش بسیار مهمی در تامین نیاز‌های کادر پزشکی و درمانی و مردم داشتند که باید قدردان زحمات آن‌ها باشیم.

به گزارش فرینا به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر جهانگیری در نشست هم اندیشی پیرامون اقدامات گمرک ایران در مقابله با کرونا تصریح کرد: در کنار کادر پزشکی و درمانی کشور که با جانفشانی برای سلامت کشور مایه گذاشتند بخش هایی از جامعه نیز نظیر گمرکات در بحران کرونا پای کار بودند تا نیازهای کشور مرتفع شود که باید قدردان همه آنها در مرزها و مبادی ورودی کشور باشیم.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه در این ایام و برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، بسیاری از کارمندان دولت در خانه ماندند، اما تولید کنندگانی بودند که نه تنها کنار نرفتند بلکه با انگیزه و علاقمندی ظرفیت خود را برای رفع مشکلات کشور به کار گرفتند که باید قدردان آنها بود.
وی گفت: اینکه گفته می شود تولیدات محصولات مورد نیاز کادر پزشکی و مردم برای مقابله با کرونا چندین برابر افزایش داشته کار مهمی است و همه کسانی که کار اقتصادی کردند می‌دانند که چنین رشد تولیدی تا چه حد پیچیده و دشوار است و به همین دلیل شیب تولید سالانه 5 یا 10 درصد درنظر گرفته می شود، این تلاش چند برابری محصول عزم و اراده مردم و مسئولان برای رفع نیازها بود.
جهانگیری ادامه داد: همچنین باید از پلیس و نیروی انتظامی که با دستور مقام معظم رهبری برای اجرای دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا با تمام ظرفیت پای کار آمدند قدردانی کرد. پلیس در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به خوبی نقش خود را ایفا کرده است.
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه کار مقابله با کرونا تمام نشده است گفت: باید به طور جدی در این زمینه تلاش کرد زیرا سلامت مردم با هیچ چیز قابل معاوضه نیست. امیدوارم با عنایت خداوند و تلاش فداکارانه کادر پزشکی و درمانی و همراهی مردم این مسئله را به سرعت پشت سر بگذارم.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه بحث های بعد از کرونا در حوزه اقتصاد اهمیت بسیاری دارد تلاش گمرکات کشور در حرکت به سمت الکترونیکی شدن و استفاده از سامانه های هوشمند کنترل و نظارت را اقدامی درست و به جا توصیف کرد و گفت: ایجاد تحول در گمرک موضوع مهمی است و خوشبختانه میزان گلایه ها از گمرکات کشور کاهش یافته است.
دکتر جهانگیری با بیان اینکه مبارزه با قاچاق باید با جدیت دنبال شود اظهار داشت: قاچاق بلایی بر جان تولید و اقتصاد کشور است. البته راه مبارزه با قاچاق در درجه نخست نظامی نیست بلکه اقتصادی است.
وی افزود: سیاست های اقتصادی مناسب می تواند مانع از رواج قاچاق و رفتن افراد به این سمت شود.
معاون اول رییس جمهور از تعهد گمرک و دستیابی به درآمدهای مشخص شده در بودجه کشور تشکر کرد و از مدیران این مجموعه خواست بعنوان مرزداران تجارت خارجی و ‌صادرات و واردات کشور، موضوع پنجره واحد را دنبال کنند.
وی با اشاره به سخنان مطرح شده از سوی مدیران کل چند گمرک مرزی از طریق ویدئو کنفرانس گفت: پذیرفته نیست که در مرزهای کشور با این حجم از تجارت، مشکل وجود داشته باشد، همه دستگاه های دولتی و حاکمیتی خواهان پیشرفت کشور هستند و باید در هماهنگی با گمرک در این زمینه فعالیت کنند . اگر جایی مشکل وجود دارد و نیازی به مصوبه دولت است در این زمینه اقدام خواهیم کرد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو