در گفتگوی مصطفی خانزادی با شبکه خبر مرکز صدا و سیمای کیش مطرح شد:

نام‌نویسی بیش از ۴۸۰۰ نفر متقاضی بازگشت به جزیره کیش

جانشین رئیس ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، با نام‌نویسی ۴۸۷۳ نفر متقاضی بازگشت به جزیره کیش اجرای طرح قرنطینه خانگی و سازمانی از دوشنبه ۲۵ فروردین آغاز خواهد شد.

به گزارش فرینا، مصطفی خانزادی در گفتگو با شبکه خبر مرکز صدا و سیمای کیش از اجرای طرح قرنطینه خانگی و سازمانی در جزیره کیش خبر داد و گفت: تاکنون ۴۸۷۳ نفر در سامانه مدیریت بازگشت کیشوندان به جزیره کیش نام‌نویسی کرده‌اند و برای ورود کیشوندان به جزیره ضوابط سختگیرانه طرح قرنطینه اجرایی خواهد شد و در این خصوص به‌هیچ‌عنوان کوتاه نخواهیم آمد.

خانزادی اجرای طرح قرنطینه در جزیره کیش را از اقدامات بسیار مهم این ستاد عنوان کرد و اظهار داشت: سلامت ساکنین جزیره کیش اولویت نخست ستاد مدیریت بحران است که با راه‌اندازی اپلیکشن مدیریت بازگشت کیشوندان فرایند پایش و رصد افراد تحت قرنطینه با ضوابط سختگیرانه اجرا خواهد شد.

وی افزود: با رعایت ضوابط قرنطینه و پروتکل‌های بهداشتی و مشارکت اقشار مختلف جامعه می‌توانیم از بحرانی که ۴۵ روز است اقتصاد جزیره را تحت تاثیر قرار داده است و مردم جزیره نیز از ما انتظاراتی دارند تا فعالیت‌های اقتصادی و برگزاری جشنواره تابستانی هرچه باشکوه‌تر برگزار شود از این شرایط سخت با موفقیت عبور کنیم.

جانشین رئیس ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد کیش، به خروج ۳ هزار نفر از نیروهای پروژه‌های عمرانی و ساختمانی در کیش اشاره داشت و افزود: با راه‌اندازی میز خدمت و با استفاده از اپلیکیشن مدیریت بازگشت کیشوندان، ارتباط مستقیم با کارفرمایان برقرار می‌شود و آنان موظف هستند با ارائه تعهدنامه محل قرنطینه کارگران را مشخص کنند.

خانزادی گفت: در کمپ‌های کارگری بیش از ۲ نفر اجازه حضور در یک اتاق نداشته و ۱۴ روز باید دوره قرنطینه رعایت شود، در غیراین‌صورت این افراد با نظارت معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش به محل قرنطینه پدیده انتقال داده خواهند شد که این کمپ حدود ۸۰۰ نفر گنجایش دارد و امکانات خوبی برای گذراندن دوره 14 روز قرنطینه سازمانی در نظر گرفته شده است.

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش، درخصوص قرنطینه افراد شاغل در دستگاه‌های دولتی و ادارات گفت: طی برگزاری جلسه هم‌اندیشی با ناحیه بسیج مقاومت سپاه کیش پایش و رصد افراد تحت قرنطینه توسط ۸ قرارگاه در سطح جزیره کیش بر عهده بسیج است و ضمن برگزاری آموزش‌های سلامت در طول روز چند بار این افراد کنترل خواهند شد.

خانزادی با بیان اینکه در اجرای این طرح «کوتاه نخواهیم آمد» با حکم دادستان کیش افرادی که ضوابط قرنطینه را رعایت نکنند با آنان برخورد قضایی خواهد شد،

وی خاطر نشان کرد: اداره پشتیبانی و تامین سازمان منطقه آزاد کیش، درخصوص انجام امور اداری، خرید از سوپرمارکت و... با افراد تحت قرنطینه، همکاری لازم را خواهند داشت.

جانشین رئیس ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این‌که طرح قرنطینه خانگی از (صبح دوشنبه ۲۵ فروردین) آغاز می‌شود، عنوان کرد: هیچ‌کس بدون نام‌نویسی در اپلیکیشن مدیریت بازگشت کیشوندان به چارک سفر نکند، در غیراین‌صورت اجازه ورود به جزیره کیش را نخواهد داشت.

خانزادی ادامه داد: افرادی که وارد کیش می‌شوند باید در فرودگاه تعهدنامه ارائه دهند و بعد از ۱۴ روز کارت ملی آنان تحویل داده خواهد شد.

وی در پایان تأکید کرد: اجرای این طرح نیازمند همکاری و مشارکت عموم مردم است و ساکنین جزیره کیش می‌توانند با شماره نلفن مرکز پاسخگویی ۴۴۴۳۴۰۰۶ و ۹ موارد نقض قرنطینه را اعلام کنند.

خبرنگار منطقه آزاد کیش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو