کاهش 6 درصدی تولید زباله در قشم

۲۰ هزار تُن زباله در طول سال ۱۳۹۸ در شهر قشم جمع‌آوری شد که در همسنجی با سال قبل از آن ۶.۵ درصد کاهش داشته است.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در سال ۱۳۹۷ حدود ۲۱.۵ هزار تُن زباله از شهر قشم جمع‌آوری شد.

فرج طهماسبی دیزج افزود: سال گذشته همچنین 3500 تُن نخاله از شهر قشم جمع‌آوری شد که نسبت به سال قبل از آن تغییر قابل توجهی نداشته است.

طهماسبی ادامه داد: ۲۵۰ پاکبان در شرکت تعاونی کارکنان سازمان منطقه آزاد قشم با ۱۹ دستگاه مکانیزه در سه شیفت کاری برای جمع‌آوری زباله در قشم، فعالیت می کنند.

شرکت تعاونی کارکنان سازمان منطقه آزاد قشم ۲۰ مهر سال ۱۳۹۱ با سرمایه اولیه ۲۷۳ میلیون ریال در منطقه آزاد قشم به ثبت رسید.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو