معاون وزیر راه:

هزینه ۵۰۰ میلیارد ریالی سازمان راهداری برای ساخت بزرگراه بازرگان ـ ماکو

معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کشور گفت: تاکنون ۵۰۰ میلیارد ریال برای ساخت بزرگراه بازرگان - ماکو توسط این سازمان هزینه شده است.

به گزارش فرینا، عبدالهاشم حسن‌نیا در بازدید از پایانه مرزی بازرگان و پروژه‌های راهداری منطقه آزاد ماکو در آذربایجان‌غربی افزود: محورهای منتهی به پایانه مرزی بازرگان به عنوان مهمترین مرز زمینی کشور با ترکیه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و هم اکنون نیز در این راستا پروژه بزرگراه بازرگان - ماکو در محدوده منطقه آزاد ماکو به طول ۵۶ کیلومتر به صورت مشارکتی بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و منطقه آزاد اقتصادی ماکو در دست اقدام است.
حسن نیا اضافه کرد: در اجرای این طرح، ‌سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نسبت به تامین قیر لازم جهت روکش آسفالت، تامین تابلو و نصب علائم مربوطه، حفاظ‌های ایمنی و خط کشی اقدام می‌کند که دستور لازم جهت تامین کلیه ملزومات سرعت بخشی و اجرای کیفی پروژه و تعامل مناسب با منطقه آزاد ماکو صادر شده است.
وی بیان کرد: تاکنون جهت خط کشی، تابلوگذاری، روکش آسفالت و  ایمن سازی آن بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال ازطرف اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی هزینه و مشارکت شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کشور با اشاره به ایمن‌سازی گیت ورودی منطقه آزاد ماکو اظهار کرد: اجرای نیوجرسی مفصلی این محور با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال از طرف اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی در حال آغاز عملیات بوده و اعتباری معادل ۲۰ میلیارد ریال نیز جهت تابلوگذاری محور تخصیص یافته که در مرحله تعیین پیمانکار قرار دارد.
حسن نیا ادامه داد: در شمال آذربایجان‌غربی پروژه روکش آسفالت در محور مرگنلر ـ پلدشت به طول ۲۳ کیلومتر توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال پس از طی تشریفات مناقصه در اسفندماه و تعیین پیمانکار در مرحله آغاز عملیات اجرایی قرار دارد.
به گزارش ایرنا، حسن‌نیا در سفری یکروزه به شمال آذربایجان‌غربی داشت تا در جریان مسائل و مشکلات طرح‌های زیرمجموعه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در این منطقه قرار گیرد.
منطقه آزاد ماکو شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.