تولید و توزیع روزانه ۱۰ هزار ماسک

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکار سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با تغییراتی که در کاربری دو واحد تولیدی منطقه آزاد اروند ایجاد کرده‌ایم روزانه ۱۰ هزار ماسک تولید و توزیع می‌شود.

به گزارش فرینا به نقل از گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان، سیدعلی موسوی گفت: منطقه آزاد اروند در روزهای شیوع کرونا در استان خوزستان اقدامات بسیار زیادی برای بهبود شرایط و کمک به مردم در پیش گرفته است که بخشی از آن به تولید روزانه ۱۰ هزار ماسک در دو واحد تولیدی تغییر کاربری یافته در منطقه اقتصادی اختصاص دارد.
موسوی افزود: این تعداد ماسک تنها در منطقه آزاد اروند ساخته و برای تأمین نیاز بیمارستانی در آبادان، خرمشهر و… استفاده می‌شود و این میزان بجز تولیدات گروه‌های جهادی و خیریه است.
وی به فعالیت در تأمین مواد ضدعفونی‌کننده در این منطقه اشاره کرد و گفت: روزانه هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده، الکل، مواد شوینده و …. برای استفاده در سطح شهرهای آبادان، خرمشهر، مینوشهر و… توزیع می‌شود.
معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکار منطقه آزاد اروند به ایجاد محدودیت در صادرات الکل در این منطقه نیز اشاره کرد و افزود: در بازدیدی که از شرکت الکل سازی خرمشهر داشتیم همه تولیدات این شرکت برای تأمین نیاز داخلی به کار گرفته شد و از صادرات این تولیدات ممانعت به عمل آمد که با این تدبیر از کمبود مواد ضدعفونی‌کننده در استان و کشور تاحد زیادی جلوگیری شد.
موسوی گفت: دو واحد اکسیژن منطقه آزاد اروند برای تأمین نیاز بیمارستانی در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر به‌صورت شبانه‌روزی به کار گرفته شد و بخش زیادی از تولیدات این شرکت برای تأمین نیازهای سایر بیمارستان‌های استان استفاده شد.
وی افزود: به‌منظور کاهش نیاز در منطقه سطح استان خوزستان مقداری دستگاه‌های مجهز آزمایشگاهی برای رفع نیاز در سراسر استان خریداری و در اختیار قرار گرفت.
معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکار منطقه آزاد اروند به پیش‌بینی‌های انجام شده در هفته‌های گذشته اشاره کرد و گفت: برخی از کارمندان، کارکنان و کارگران که در این منطقه در حال فعالیت هستند ساکن سایر مناطق استان و کشور هستند، پیش‌بینی می‌شد که بیماری در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر از مرکز استان شدیدتر باشد، ولی با مدیریتی که انجام شد این بیماری تا حد زیادی در منطقه مدیریت ‌شده است.
موسوی خاطرنشان کرد: هنوز مشاغل با خطر متوسط، پاساژها و … تعطیل است به این منظور واحدهای ۴۰۰ غرفه‌ای کنزل‌المال که ماهانه تقریباً ۸۰۰ میلیون تومان به منطقه آزاد اروند اجاره‌بها می‌پرداختند برای پرداخت اجاره اسفند و فروردین‌ماه با بخشودگی مواجه شدند و اگر شرایط به همین منوال باشد قطعاً اجاره برای اردیبهشت‌ماه نیز بخشوده خواهد شد.
 وی به تأمین نیازهای مردم در روزهای سخت کرونا و تعطیلی بازار اشاره کرد و گفت: از همه ظرفیت‌های خود برای تأمین مایحتاج مردم بهره بردیم و هیچ کمبودی در این منطقه بوجود نیامده است.
رییس کمیسیون نظارت بر سازمانهای صنفی منطقه آزاد اروند عنوان کرد: صنوف وبازاریانی که برای تأمین نیازهای روزمره و ضروری نیاز به فعالیت بود با اتحادیه های مربوطه هماهنگ شد تا بتوانند بصورت کاملا بهداشتی و با نظارت ویژه در عرصه خدمتگزاری به مردم شریف شهرستانهای آبادان و خرمشهر فعال ‌باشد.
موسوی به هماهنگی‌های انجام شده برای تأمین نیازهای بازار ماه مبارک رمضان نیز اشاره کرد و افزود: در کارگاه‌های بسته‌بندی گوشت، برنج، خرما و قند و شکر این منطقه کالا به‌اندازه کافی وجود دارد و هیچ نگرانی برای تأمین نیازهای بازار نداریم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو