سرمایه گذاری 700 میلیارد تومانی در بندر امیرآباد طی سال جاری

مدیر سابق منطقه ویژه اقتصادی بندر امیر آباد از سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد طی سال 99 به ارزش حداقل 700 میلیارد تومان خبر داد و گفت: این سرمایه گذاری‌ها با هدف ساخت مخازن روغن خوراکی به ویژه سویا و نیز صنایع چوب صورت می‌گیرد.

به گزارش فرینا، سیاوش رضوانی در گفتگو با خبرنگار مانا به رونق فعالیت‌های بندر امیر‌آباد اشاره کرد و گفت: طی سال‌های اخیر شاهد توسعه سرمایه گذاری‌های بخش خصوصی در منطقه ویژۀ اقتصادی بندر امیر‌آباد بوده‌ایم.
رضوانی به انجام پنج سرمایه گذاری به ارزش 120 میلیارد تومان در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد طی سال 98 اشاره کرد و بیان داشت: این سرمایه گذاری‌ها به منظور ساخت مخازن روغن و سیلو توسط بخش خصوصی صورت گرفته است.
وی در ادامه از سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه ویژۀ اقتصادی بندر امیرآباد طی سال 99 به ارزش حداقل 700 میلیارد تومان خبر داد و گفت: این سرمایه گذاری‌ها با هدف ساخت مخازن روغن خوراکی به ویژه سویا و نیز صنایع چوب صورت می‌گیرد.
به گفته وی، مجوز‌های لازم برای شروع پروژه‌های مذکور شروع شده و به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی این سرمایه گذاری‌ها در بندر امیر‌آباد خواهیم بود.
مدیر سابق منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد، یادآور شد: با افتتاح پروژه‌های مذکور شاهد رونق بیش از پیش منطقه ویژه اقتصادی بندر امیر‌آباد خواهیم بود.
رضوانی گفت: همچنین با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، پیش بینی می‌شود طی سال جاری شاهد افزایش چشم‌گیر در صادرات کالا‌ها از بندر امیر‌آباد به کشور‌های حاشیه دریای خزر باشیم.
وی در ادامه گفته‌های خود به انجام 95 درصدی پروژۀ برق رسانی خط اسکله روریلی بندر امیر‌آباد اشاره کرد و گفت: این پروژه به همراه پروژه ساختمان آتش نشانی منطقه ویژه بندر امیر‌آباد امسال در هفته دولت به بهره برداری خواهند رسید.

افتتاح باشگاه ملوانان بندر امیرآباد در هفته دولت

مدیر سابق منطقه ویژۀ اقتصادی بندر امیرآباد در ادامه به تداوم عملیات تکمیل باشگاه ملوانان بندر امیرآباد در سال جاری اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته این باشگاه نیز در پایان نیمه نخست امسال و همزمان با هفته دولت به اتمام خواهد رسید.
به گفته رضوانی، هم اکنون ساختمان باشگاه ملوانان را از پیمانکار مربوطه تحویل موقت گرفته‌ایم که با اتمام تجهیزات و محوطه سازی اطراف آن این باشگاه به طور رسمی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
وی یادآور شد: یکی از شرایط الحاق منطقه ویژۀ اقتصادی بندر امیرآباد به کنوانسیون کار دریایی مصوبه سازمان بین المللی کار (ILO) مانند سایر بنادر دنیا ایجاد مکانی برای تفریح و استراحت کارکنان شناور‌ها در بنادر است و از آنجا که منطقه ویژۀ اقتصادی امیرآباد به کنوانسیون جهانی کار پیوسته است باید شرایط مناسب را برای کارکنان فراهم کند که یکی از این شرایط مناسب ایجاد باشگاه ملوانان است.
این کارشناس دریایی و بندری با اشاره به اینکه باشگاه ملوانان منطقه ویژۀ اقتصادی بندر امیرآباد شامل انواع امکانات رفاهی و تفریحی برای کارکنان کشتی‌ها خواهد بود، بیان داشت: این باشگاه در زمینی به وسعت 130 متر در دو طبقه با کاربری تفریحی و ورزشی ایجاد شده است که ساخت رستوران، چای‌خانه سنتی، باشگاه ورزشی، اتاق بیلیارد، سوئیت‌های اقامتی و ... از جمله مواردی است که به منظور ساخت باشگاه ملوانان اجرایی شده است.
رضوانی تصریح کرد: با ایجاد باشگاه ملوانان این امکان برای کارکنان شناور‌ها و بندر امیرآباد فراهم خواهد شد تا در موقع تخلیه و بارگیری شناور‌ها به استراحت پرداخته و از تفریحات این باشگاه بهره‌مند شوند و خود را برای ادامه سفر دریایی آماده کنند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.