بهبود کیفیت عملکرد واحدهای سازمان و آموزش نیروهای بومی؛ دو هدف اساسی موسسه آموزش عالی قشم

سرپرست موسسه آموزش عالی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: افزون بر 57 نفر از دانشجویان این موسسه در سال 98 فارغ التحصیل شدند.

به گزارش فرینا، منصور آزاد با اشاره به اینکه بهبود کیفیت عملکرد حوزه های ذیربط در سازمان و آموزش نیروهای بومی دو هدف اساسی این موسسه بشمار می رود در تشریح عملکرد سال 98 موسسه با بیان این مطلب افزود: از این تعداد دانشجو 43نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 14نفر در مقطع کارشناسی موفق به کسب مدرک دانشگاهی خود از این موسسه شدند.
آزاد با اشاره به اینکه از کل 262نفر دانشجوی شاغل به تحصیل این موسسه در سال گذشته  212نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 50 نفر در مقطع کارشناسی بودند، تصریح کرد: از این تعداد دانشجو 81  نفر در سال 98 ثبت نام کردند که 53نفر آنها در مقطع کارشناسی ارشد و 28نفر درمقطع کارشناسی بودند.
به گفته وی تعداد استادان و مدرسان این موسسه نیز در سال 98 در مجموع 33نفر بودند که از این تعداد 22نفر دارای مدرک دکتری و یا دانشجوی دوره دکتری بودند و 11نفر نیز مدرک کارشناسی ارشد داشتند.
سرپرست موسسه آموزش عالی سازمان منطقه آزاد قشم درباره رشته های تحصیلی موسسه آموزش عالی قشم هم گفت: در سال 98 دانشجویان این موسسه در 18رشته تحصیل می کردند که 8 رشته در مقطع کارشناسی ارشد ، 8 رشته در مقطع کارشناسی و دو رشته نیز در مقطع کاردانی بود.
آزاد همچنین درباره فعالیت های انجام شده در حوزه پژوهش این موسسه یادآور شد: در سال گذشته 63 مورد دفاع از پایان نامه های کارشناسی ارشد در این موسسه انجام شده و افزون بر 193مقاله هم در فصلنامه پژوهشی این موسسه چاپ شده است.  
سرپرست موسسه آموزش عالی قشم درباره دوره های آموزشی کوتاه مدت که در سال گذشته در این موسسه برگزار شده است هم گفت: تعداد دوره های ویژه کارکنان سازمان منطقه آزاد قشم  افزون بر 22 دوره  بود که طی آن 330نفر از کارکنان این سازمان، آموزش های ابلاغ شده از سوی مدیریت منابع انسانی سازمان منطقه آزاد قشم را فرا  گرفتند.
وی درباره سایر دوره های آموزشی کوتاه مدت این موسسه هم گفت: افزون بر 14 دوره آموزشی کوتاه مدت ویژه اصناف قشم هم درسال گذشته برنامه ریزی، آماده اجرا و به مراجع ذیربط اطلاع رسانی شد که تاکنون یک دوره آن برای اصناف درگهان اجرا شده است.
به گفته وی 22 دوره آموزشی کوتاه مدت ویژه شیلات و آبزیان و 14 دوره آموزشی کوتاه ویژه صنایع نفت و گاز نیز در سال 98 از سوی موسسه آموزش عالی قشم برنامه ریزی، آماده اجرا و به مراجع ذیربط اطلاع رسانی شده است.  
سرپرست موسسه آموزش عالی سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اینکه این فعالیت های آموزشی و پژوهشی موسسه در راستای سیاست های کلان سازمان منطقه آزاد قشم و بهبود کیفیت عملکرد درحوزه های ذیربط و همچنین آموزش نیروهای بومی ماهر جهت اشتغال در برنامه های توسعه ای این سازمان بوده است، اظهار امیدواری کرد در سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری سال جهش تولید نامگذاری شده است این موسسه بتواند گام های بلندتری برای توسعه کمی و کیفی آموزش عالی در قشم بردارد.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو