جزیره کیش پاک نیست؛ مواظب باشید

سخنگوی شورای سلامت کیش، ضمن هشدار نسبت به موج دوم شیوع کرونا؛ تصریح کرد: جزیره کیش به هیچ عنوان از نظر آلودگی به ویروس کرنا پاک اعلام نشده و کیشوندان باید دستور العملهای ابلاغی را بدقت رعایت کنند.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، محمد رضا رضانیا درگزارشی رسانه ای افزود: جزیره کیش موج نخست ابتلا به ویروس کرونا را با همکاری مردم با ملایمت سپری کرده و اکنون با توجه به بازگشت کیشوندان از سفر، ازسرگیری فعالیت بازار و مشاغل، موج دوم ابتلا به کرونا در راه است.
 رضانیا، اظهار امیدواری کرد که با عمل به توصیه های بهداشتی، حفظ فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از وسایل حفاظت فردی و پرهیز از حضور در اماکن پردد، جزیره کیش بتواند موج دوم شیوع ویروس کرونا را با ملایمت از سر بگذراند. 
  از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۵۲ بیمار مبتلا به این ویروس در جزیره کیش شناسایی و تحت درمان قرار گرفتند که از این تعداد ۲ نفر فوت شده و ۵۰ نفر  پس از گذراندن دوره درمان در بیمارستان کیش، بتدریج با حال عمومی خوب مرخص شده اند. 
 آمار ابتلا به ویروس کرونادر کیش، با توجه به جمعیت ۳۹ هزار نفری این جزیره نشاندهنده سطح بالای آلودگی در این جزیره به میزان هر ۷۵۰ نفر، یکنفر در میانه موج اول بود که این آمار در نتیجه اقدامات پیشگیرانه، ایجاد محدودیتهای و فاصله گذاری اجتماعی و تلاش شورای سلامت در هفته گذشته، روندی به نسبت پایدار را طی کرد. 
 براساس تازه ترین آمارهای اعلام شده از سوی مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،  تاکنون ۹۰هزار و ۴۸۱ نفر در کشور بطور  قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۷۱۰ نفر رسید.
کیانوش جهانپور روز یکشنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( هفتم اردیبهشت) بر اساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاههای علوم پزشکی ۱۱۵۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به ۹۰ هزار و ۴۸۱ نفر رسید. 
ویروس کرونا یا کووید ۱۹ که سفر به دور دنیا را سال گذشته از چین آغاز کرد، در مدتی کوتاه لشکریان خود را در نقاط مختلف جهان از جمله کشورمان پیاده کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند. 

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو