راه اندازی نخستین اورژانس دریایی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: نخستین اورژانس دریایی ویژه کارکنان سکوهای گازی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی روی شناور "پارمید" راه‌اندازی شد.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، علیرضا نجومی با اشاره به استقرار اتاقک ایزولاسیون مجهز به تجهیزات پزشکی روی این شناور دریایی افزود: این اورژانس دریایی با هدف انتقال بیماران مختص کرونا و برای پوشش حوادث انسانی از جمله بیماری‌های قلبی و عروقی و سایر بیماران، برای نخستین‌بار در استان بوشهر و در بخش سکوهای فراساحل پارس جنوبی به کار گرفته می‌شود.
نجومی اضافه کرد: حفظ جان کارکنان شاغل در سکوهای پارس جنوبی و صیانت از تولید ایمن و پایدار گاز اساس برپایی این اورژانس دریایی است.
رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت نفت و گاز پارس بیان کرد: این مهم نتیجه کار گروهی و مشارکت سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر با ابتکار عمل شرکت نفت و گاز پارس، حمایت مدیرعامل و معاون عملیات و پشتیبانی این شرکت محقق شده‌است.
نجومی با بیان اینکه اتاقک ایزولاسیون شناور دریایی، مختص اورژانس دریایی (عملیات تریاژ) و از برنامه‌های مورد توجه ستاد مقابله با بیماری کویید ۱۹ شرکت ملی نفت ایران است، افزود: این اتاقک ایزولاسیون شناور که می‌تواند نقش اورژانس دریایی را داشته باشد به تجهیزات مهم پزشکی اورژانسی از جمله تخت‌های احیا، کپسول‌های اکسیژن، دستگاه نوار قلب، دستگاه suction و کاور یکبار مصرف حفاظت در برابر ویروس کرونا مجهزاست.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.