امضای تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد کیش با گروه مپنا؛

احداث نیروگاه به‌همراه آب شیرین‌کن با ظرفیت 120 مگاوات در کیش

با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تفاهم نامه‌ای میان سازمان منطقه آزاد کیش و گروه مپنا با سه محوریت ایجاد و توسعه جریان برقی‌سازی صنعت خودرو، توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و کنترل و حفاظت نیروگاه‌های حرارتی به امضا رسید.

به گزارش فرینا، غلامحسین مظفری ایجاد و توسعه جریان برقی‌سازی را همکاری، احداث و ایجاد صنعت خودرو سازی برقی، جایگاه و زیر ساخت‌های شارژ خودرو برقی و ارائه شارژهای خانگی خودرو برقی و ناوگان خودروهای اشتراکی برقی دو نفره برشمرد و اظهار داشت: با تحقق یافتن این مهم جزیره کیش می‌‌تواند به‌عنوان جزیره سبز و نمونه‌ای از الگوی موفق در راستای کاهش آلودگی هوا، هزینه سوخت و یارانه هایی که بابت سوخت از سوی دولت پرداخت می‌شود به سرزمین اصلی تسری یابد.

مظفری گفت: باتوجه به این‌که از سوی دولت هر سال بودجه‌ای بالغ بر 900 هزار میلیارد تومان یارانه سوخت پرداخت می‌شود؛ منطقه آزاد کیش می‌تواند برای نخستین‌بار در سال «جهش تولید» با اجرای توسعه جریان برقی‌سازی خودروها و ظرفیت‌های ایجاد شده، این منطقه را به‌عنوان یک الگوی موفق در سطح کشور معرفی کند.

وی در خصوص توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر به مطالعات ایجاد تاسیسات هضم هوازی (هاضم) پسماند موادغذایی و فضای سبز و امکان‌سنجی تاسیسات زباله‌سوز به ترتیب به ظرفیت 50تن و 100تن در روز اشاره داشت و گفت: احداث نیروگاه‌های فتولتائیک و احداث سیستم‌های ذخیره‌ساز انرژی مبتنی بر باتری (BESS) در مقیاس صنعتی از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره بر لزوم اهمیت احداث نیروگاه حرارتی در منطقه آزاد کیش، گفت: نوسازی سیستم‌های برق، کنترل و حفاظت نیروگاه حرارتی جزیره کیش با بهره‌گیری از توانمندی‌های اجرایی و محصولات ساخت کارخانجات شرکت گروه مپنا مطابق مفاد و ضوابط و شرایط این تفاهم‌نامه و محدوده کار مورد توافق آتی انجام خواهد شد.

گفتنی است؛ در مراسم امضای تفاهم نامه میان سازمان منطقه آزاد کیش و گروه مپنا، غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل، ناصر آخوندی معاون توسعه مدیریت، مصطفی خانزادی معاون عمرانی و زیربنایی و معراج نادری فصیح مدیر سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش و عباس علی آبادی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه مپنا حضور داشتند. 

خبرنگار منطقه آزاد کیش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو