از بیست و پنجم اردیبهشت با لغو محدودیت‌های ورود مسافران به جزیره کیش مطرح شد؛

ساماندهی ضابطین سلامت برای نظارت‌های سختگیرانه در جزیره کیش

با همکاری 200 نفر از ضابطین سلامت به‌منظور نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی جزیره کیش، افرادی که از پروتکل‌های ابلاغ شده تبعیت نکنند، متخلف شناخته شده و با آنان برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش فرینا، جلسه ستاد مدیریت بحران با حضور مصطفی خانزادی جانشین رئیس این ستاد و معاون عمرانی و زیربنایی، مدیران و روسای ادارت سازمان منطقه آزاد کیش، محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش، مصطفی نادعلی‌نژاد رئیس بیمارستان کیش و دستگاه‌های نظامی و انتظامی و اجرایی مستقر در جزیره کیش با محوریت رفع محدودیت‌های ورود مسافر به جزیره کیش بیستم اردیبهشت در سالن رازی مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش برگزار شد.

مصطفی خانزادی با بیان این‌که تا بیست و پنجم اردیبهشت طرح ضوابط قرنطینه در سطح جزیره کیش قابل اجرا است، افزود: با همکاری ضابطین سلامت در راستای مقابله و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا از 25 اردیبهشت ورود مسافران با ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی جدید مدیریت می‌شود.

خانزادی بر لزوم نقش رسانه‌ها بر آگاهی افکار عمومی در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده ازسوی شورای سلامت کیش اشاره داشت و گفت: برگزاری رزمایشی تحت عنوان ضابطین سلامت و عملکرد رسانه‌ها در حوزه تبلیغات و اطلاع‌رسانی در فضای مجازی با هدف آگاهی اقشار مختلف جامعه در شرایط موجود حائز اهمیت است.

جانشین رئیس ستاد بحران کیش افزود: حمایت‌های سازمان منطقه آزاد کیش در قالب پشتیبانی و تدارکات برای ورود مسافران به‌صورت پلکانی به جزیره کیش همچنان ادامه دارد.

خانزادی با اشاره به آغاز فعالیت ایرلاین‌ها به جزیره کیش براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، خاطر نشان کرد:  افزایش یا کاهش تعداد پروازها بستگی به ارزیابی کنترل اپیدمی و شرایط حاکم بر جزیره کیش خواهد داشت.

وی عنوان کرد: تمام افرادی که برای ورود به جزیره در سامانه سلامت نام‌نویسی کرده بودند وارد جزیره کیش شدند.

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این‌که رونمایی از دستگاه تست کرونا برای ارتقای غربالگری افراد مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستان کیش موثر است، گفت: با حمایت‌های بی‌دریغ غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در راستای پیشگیری از شیوع این بیماری توانستیم جزیره کیش را به‌عنوان نمونه‌ای موفق در پیشگیری از کویید 19 در سطح کشور مطرح کنیم.

گفتنی است؛ با رفع محدودیت‌های ورود مسافر به جزیره کیش، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، تب‌سنجی، حفاظت فردی و کنترل پروازها براساس اجرای ضوابط بهداشتی با جدیت تمام نظارت و کنترل می‌شود.

خبرنگار منطقه آزاد کیش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو