مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)؛

انتقال بخشی از سهمیه کالای تجاری وارداتی از مسیر منطقه آزاد ارس به شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)، از انتقال ٥٥ میلیون دلار از سهمیه کالای تجاری وارداتی منطقه آزاد ارس به منطقه آزاد این مجموعه خبر داد.

به گزارش فرینا، محمد مهدی کربلایی، گفت: پس از آماده سازی زیرساخت ها و استقرار گمرک منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی تفاهم نامه ای با  سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی ارس امضا شد که براساس این تفاهم نامه تا ٥٥ میلیون دلار از سهمیه کالای تجاری منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس به منطقه آزاد شهر فرودگاهی انتقال یافت.

کربلایی ادامه داد: اولین محموله تجاری از محل این توافقنامه با استفاده از تخفیف سود بازرگانی از گمرک منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی ترخیص شد و در صورت نیاز به افزایش سهمیه تجاری به بیشتر از ٥٥ میلیون دلار تا سقف ١٠٠ میلیون دلار از سهمیه منطقه آزاد ارس به منطقه آزاد شهر فرودگاهی واگذار می شود.

گفتنی است؛ فاز پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با مساحت تاسیس منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به مساحت ١٥٠٠ هکتار به موجب ماده ١٦٦ برنامه پنجم توسعه و در راستای اهداف کلان اقتصاد کشور و تبدیل شدن شهر فرودگاهی به قطب راهبر کارگو، با تاکید بر بنیان گذاری و توسعه فعالیت های اقتصادی، تولیدی، صنعتی و افزایش جذابیت های سرمایه گذاری، به عنوان یک پروژه بزرگ ملی، در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو