موهبتی:

سیستان و بلوچستان، سرزمین فرصت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان سرزمین فرصت‌های مهم برای حضور فعالان و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است و دستگاه‌های اجرایی تمامی همکاری‌ها را برای آغاز فعالیت‌های اقتصادی خواهند داشت.

به گزارش فرینا به نقل از روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی، استاندار امروز، یکشنبه 28 اردیبهشت‌ماه در نشست با سفیر جمهوری اسلامی در ترکمنستان که به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: سیستان وبلوچستان و به‌ویژه چابهار ظرفیت‌های زیادی در زمینه تجاری، اقتصادی و بازرگانی دارد و یکی از مناطق متصل به آب‌های آزاد بوده و نقش مهمی در توسعه تجارت دارد.
موهبتی افزود: سیستان و بلوچستان سرزمین فرصت‌های مهم برای حضور فعالان و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است و دستگاه‌های اجرایی تمامی همکاری‌ها را برای آغاز فعالیت‌های اقتصادی خواهند داشت.
استاندار سیستان و بلوچستان فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این استان بویژه چابهار را تشریح و خواستار سرمایه گذاری و حضور بیشتر فعالان اقتصادی ترکمنستان در این منطقه شد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان نیز ضمن استقبال از پیشنهاد استاندار سیستان وبلوچستان، بیان کرد: آمادگی خود را جهت انجام هماهنگی‌های لازم برای سفر مقامات ترکمنستان به چابهار اعلام می‌کنیم.
غلام عباس ارباب خالص، افزود: هیئت‌های سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بندر و منطقه آزاد چابهار بازدید و فرصت‌های سرمایه‌گذاری را بررسی خواهند کرد.
رییس نمایندگی وزارت امور خارجه در منطقه آزاد چابهار نیز گفت: با انجام هماهنگی‌های لازم در آینده‌ای نزدیک شاهد حضور مقامات، سفرای برخی از کشورهای آسیای میانه و کشورهای همسایه شرقی در چابهار خواهیم بود.
حمیدرضا طوسی افزود: چابهار با ظرفیت‌های مهم تجاری و اقتصادی و دارا بودن بندر شهید بهشتی با هشت و نیم میلیون تن تخلیه و بارگیری سالانه کالا و منطقه آزاد با ده‌ها مزیت و فرصت سرمایه‌گذاری می‌تواند نقش مهمی در توسعه تجارت و روابط داشته باشد.
طوسی ادامه داد: نمایندگی وزارت خارجه در منطقه آزاد چابهار در طول چند سال اخیر زمینه حضور تجار، مقامات و مسئولان کشورهای مختلف در را فراهم کرده و تاکنون صدها هیات از فرصت‌های مهم سرمایه‌گذاری این شهرستان بازدید کرده‌اند.
رییس نمایندگی وزارت امور خارجه در منطقه آزاد چابهار گفت: تمامی همکاری‌ها برای رفع موانع جهت سرمایه‌گذاری و حضور فعالان اقتصادی برداشته و اقدامات لازم انجام خواهد شد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو