پیش‌بینی ایجاد 10 هزار شغل جدید در منطقه ویژه اقتصادی پیام

عضو هیات مدیره فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: با پیاده سازی اهداف فازهای 4 و 6 اقتصادی در منطقه پیام در مرحله نخست، امسال ایجاد بالغ بر 2000 شغل با استقرار شرکت‌های جدید فراهم می‌شود.

به گزارش فرینا به نقل از ایسنا، ارسلان ذاکری افشار در مراسم رونمایی از تونل ضدعفونی کننده فجر یک که در یک شرکت تولید کننده پروفیل درب و پنجره یو.پی.وی.سی در محل فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام به بهره برداری رسید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز اتفاقی دانش بنیان اغاز شده و امید است بعد از اخذ استانداردها و مجوزهای لازم بتوانیم این دستگاه را به تولید انبوه برسانیم.
ذاکری افشار با بیان اینکه تمامی قطعات این تونل ضدعفونی کننده ساخت و تولید داخل کشور است، گفت: این دستگاه به عنوان نمونه ساخته شده اما طبق اظهارات مدیرعامل شرکت ظرفیت تولید 100 دستگاه از این تونل‌های ضدعفونی کننده در روز وجود دارد.
وی در خصوص بحث صادرات این تونل ضدعفونی کننده توضیح داد: چون در منطقه ویژه اقتصادی پیام مباحثی مانند اخذ عوارض گمرکی وجود ندارد می‌توانیم با قیمت 30 تا 40درصد کمتر از قیمت نهایی این دستگاه را به دیگر کشورها صادر کنیم.
عضو هیات مدیره فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام تاکید کرد: بر اساس پیش بینی های مدیرعامل شرکت تولید کننده این تونل ضدعفونی کننده، صادرات 10هزار دستگاه از آن حدود پنج تا 10 میلیون دلار ارز آوری برای کشور به همراه خواهد داشت.
ذاکری افشار در ادامه با اشاره به اینکه امسال در راستای دستیابی به اهداف سال جهش تولید عملیاتی شدن فاز 4 و 5 در منطقه ویژه اقتصادی پیام‌ آغاز شده است، عنوان کرد: قرار است در عرصه 165 هکتاری و در هشت بخش فعالیت صنایع جدید در منطقه ویژه اقتصادی دنبال شود.
وی گفت: در قالب این فعالیت ها و با اسقرار صنایع جدید طی برنامه ای سه ساله بالغ بر 10 هزار شغل ایجاد در منطقه اقتصادی پیام ایجاد خواهد شد.
عضو هیات مدیره فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام ادامه داد: با پیاده سازی اهداف فازهای 4 و 6 اقتصادی در منطقه پیام در مرحله نخست، امسال ایجاد بالغ بر 2000 شغل با استقرار شرکت‌های جدید فراهم می‌شود.
ذاکری افشار با اشاره به اینکه در حال حاضر تامین خدمات زیرساختی از جمله آب، گاز و برق به فاز 4 در منطقه ویژه اقتصادی پیام در حال انجام است، افزود: در این فاز از کار، شرکت های مختلف در حوزه هایی از جمله صنایع هوشمند، آی تی سی، هایتک، آی تی مستقر خواهند شد.
وی با اشاره به اجرایی شدن فاز سلامت در قالب فعالیت اقتصادی جدید در منطقه ویژه اقتصادی نیز گفت: در این قالب شرکت هایی که در زمینه تجهیزات پزشکی و دارویی کار می کنند در این منطقه مستقر خواهند شد.
عضو هیات مدیره فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام در پایان با بیان اینکه در حال حاضر 7 تا 10 برند مطرح برای فعالیت در این عرصه اقتصادی وارد فاز کار شده اند، عنوان کرد: از جمله شاخه های فعالیتی آنها در دو حوزه دیتا سنتر و موبایل است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو