جشنواره تابستانی ٩٩ در کیش برگزار می‌شود

جانشین رئیس ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد کیش گفت: امسال با پذیرش گردشگران و مسافران، جشنواره تابستانی را برگزار می‌کنیم تا بخشی از خسارات صنوف مختلف در جزیره جبران شود.

به گزارش فرینا، مصطفی خانزادی بیان اینکه کسب و کار‌ها در جزیره متحمل خسارات اقتصادی ناشی از تعطیلی‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا شدنده است گفت: امسال با پذیرش گردشگران و مسافران، جشنواره تابستانی را برگزار می‌کنیم تا بخشی از خسارات صنوف مختلف در جزیره جبران شود.
خانزادی عنوان کرد: باید به این نکته توجه داشته باشیم که در صورت رعایت نکردن ضوابط بهداشتی، شوک دوم بر پیکره اقتصاد جزیره وارد می‌شود و تمام ساکنین و فعالان اقتصادی کیش متضرر می‌شوند، بنابراین در کنار برنامه ریزی برای برپایی جشنواره، قطعا سختگیری‌ها با هدف رعایت موازین و قوانین بهداشتی بیشتر خواهد شد.
وی افزود: در حال حاضر طبق مصوبه ستاد مبارزه با کرونا کشور، ساکنین جزیره کیش بدون ماسک حق حضور در مجامع عمومی را ندارند.
جانشین رئیس ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: رعایت ضوابط بهداشتی و فرهنگ سازی در تمامی حوزه ها، صنوف و جامعه باید انجام شود و اصنافی که موازین بهداشتی را رعایت نکنند ضمن این که به مدت یک ماه از فعالیت آن‌ها جلوگیری خواهد شد به عنوان متخلف و برای آگاهی عموم مردم معرفی می‌شوند.
خانزادی تاکید کرد: اگر به ضوابط بهداشتی عمل کنیم، برگزاری جشنواره تابستانی می‌تواند یک امید در رونق اقتصادی جزیره کیش باشد در غیر این صورت آژیر قرمز در این منطقه به صدا در خواهد آمد و ما بر خلاف میل باطنی مجبور به تعطیلی تمام پرواز‌ها به مقصد کیش می‌شویم و محدودیت‌ها از نو اعمال خواهد شد.
گفتنی است؛ طبق تصمیمات شورای سلامت کیش در راستای حفظ سلامت آحاد جامعه، تمامی مردم ملزم به رعایت قوانین بهداشت و حفاظت فردی در بازار‌ها و اماکن عمومی کیش هستند و پرواز ایرلاین‌ها به منظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی با 70 درصد ظرفیت مسافر به مقصد کیش انجام می‌شود.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.