ایرنا خبرگزاری نظام و به عنوان یکی از ارکان قدرت ملی کشور در منطقه

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: ساختارهای خبری در ایران چه در قالب خبرگزاری ها، صدا و سیما، روزنامه ها و خبرگزاری های خصوصی، این ساختارها قدرت ملی را تقویت می کند.

به گزارش فرینا، در مراسم تکریم و معارفه مسئول خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران "ایرنا"، دفتر کیش، با حضور سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی، سید علیرضا علوی رضوی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، پدارم الوندی معاون خبر خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران و اصحاب رسانه شنبه دهم خرداد در سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد کیش، وحید اقدسی به عنوان مسئول جدید خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، دفتر کیش معارفه و از خدمات ارزشمند محمد سلطان مرادی در دوران مسئولیت خود تقدیر و قدرانی شد.

سعید پورعلی جایگاه خبرگزاری ایرنا را به عنوان خبرگزاری نظام و یکی از ارکان قدرت ملی ایران در منطقه معرفی کرد و گفت: ساختارهای خبری ما چه در قالب خبرگزاری ها، صدا و سیما، روزنامه ها و خبرگزاری های خصوصی، این ساختارها قدرت ملی را تقویت می کند و خبرگزاری ایرنا یکی از نقات قوت نظام محسوب می شود.  

پورعلی با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری در خصوص سر فصل های آینده کشور در حوزه رسانه گفت:  نقش رسانه ها مقدمه ورود به سرفصل های پیش رو کشور برای حفظ امیدواری و خوش بینی به آینده است و یکی از موضوعاتی که قصد دارد این امیدواری و خوش بینی به آینده را از بین ببرد بازی های رسانه ای است که می تواند یک ملت را مایوس و نا امید به آینده کند که این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

وی بر لزوم اهمیت تاسیس همزمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا و دانشگاه تهران در سال 1313 و ضرورت تولید خبر، روایت و ماهیت خبرگزاری در دنیای امروز اشاره داشت و افزود: در فضای جدید این موضوع از اهمیت مضاعفی برخوردار است که با رشد فن آوری های نوین، امروز با مفهومی به نام خبرنگار شهروند مواجه هستیم که دنیا همچنان به منابع رسمی خبر توجه می کند و برای کسب اخبار درست و ارتباطات رسانه ای اولین شاخص ها منبع رسمی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش خاطر نشان کرد: رقابت ها فقط میان خبرگزاری ها نیست بلکه رقابت میان خبرگزاری ها و شهروندان هم شکل گرفته و خود این رقابت ها در ماهیت خبری یک تغییرات و دگرگونی هایی را ایجاد کرده است که به سمت تعاملی شدن خبر و کامل بودن خبر منتهی می شود.

پدرام الوندی معاون خبر خبرگزاری رسمی كشور مناطق آزاد کیش و قشم را یکی از مناطق ویژه مورد توجه خبرگزاری ایرنا در سال های اخیر عنوان کرد و گفت: سیاست های خبرگزاری ایرنا این بود که برای هر استان و مرکزی به طور ویژه یک زیر سایت استانی مستقل برای پوشش خبر طراحی کند که به طور خاص برای کیش و قشم نیز در سطح یک استان زیر سایت های مستقلی از لحاظ فنی که امکانات ویژه را برای ما فراهم می کند در نظر گرفته شده است.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به عنوان قدیمی ترین خبرگزاری های منطقه و کشور همواره خبرگزاری مولد، پیشرو و مرجع قابل اطمینان و اتکا است اظهار داشت:  با تمام فراز و فرود هایی که خبرگزاری ایرنا در دولت های مختلف از نظر کار کیفی و فنی خبر داشته است و در دروه جدید و رویکرد جدید همیشه ایرنا به عنوان یک الگو و مورد توجه و قابل اتکا اصحاب رسانه و افکار عمومی بود.

 سید علیرضا علوی رضوی خبرگزاری ایرنا را یکی از منابع مرجع خبری معرفی کرد و افزود: باید از این ظرفیت های موجود در کیش استفاده شود و برای محمد سلطان مرادی آرزوی توفیق و موفقیت کردند.

مسئول سابق خبرگزاری ایرنا در کیش، به برنامه های راهبردی جدول مهندسی خبر در جزیره کیش اشاره داشت و گفت:  اولویت های ملی و محلی و منطقه ای را در اولویت کار این مجموعه قرار دادیم و با همراهی و همدلی توانستیم کارها را پیش ببریم.

محمد سلطان مرادی در رابطه با مهمترین موضوعات در خصوص فعالیت خبرگزاری ایرنا در دفتر کیش افزود: بر اساس برنامه ریزی ها؛ فعالیت های رسانه ای خود را ادامه دادیم و سعی کردیم چند موضوع را در روح تمام اخبار جاری کنیم تا پیام های منتشر شده غیر مستقیم بر مخاطب تاثیر گذارتر باشد.

زیبا حسین زاده مدیرعامل خانه مطبوعات کیش بر لزوم اهمیت حجم خبر در جزیره کیش اشاره کرد و گفت:  بخشی از تولید خبر ها در این منطقه شامل: تجاری، اقتصادی و گردشگری است و موضوعات زیادی برای تولیدی محتوا در این منطقه وجود دارد اما متاسفانه خبرگزاری ایرنا در کیش با کمبود نیرو مواجه هست و باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد به دلیل این که به عنوان مرجع خبر در منطقه هستند که می توان به اخبار منتشر شده از طریق این مجموعه استناد کرد.

وحید اقدسی مسئول جدید خبرگزاری ایرنا در کیش با اشاره به این که جنس روزنامه نگاری  و فعالیت رسانه ای جزیره کیش در مقایسه با تهران و یا سایر کلان شهرها متفاوت است عنوان کرد: تفاوت های کار رسانه ای و گردشگری در این منطقه باعث شده روزنامه گاری گردشگری و توریسم با دو محوریت اصلی روزنامه نگاری در این منطقه مورد توجه قرار گیرد.

در پایان این مراسم با حضور مسئولین سازمان منطقه آزاد کیش، معاون خبر خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران و اصحاب رسانه جزیره کیش با اهدای لوح تقدیر از تلاش ها و زحمات محمد سلطان مرادی در زمان مسئولیت خبرگزاری ایرنا در کیش تشکر و قدردانی شد.

خبرنگار منطقه آزاد کیش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو