در دومین جلسه کمیته ویژه نظارت بر فعالیت های مقابله با بیماری کووید19 در سطح جزیره کیش مطرح شد:

نظارت های حداکثری بر وسائط نقلیه عمومی، مراکز تجاری و پذیرایی در کیش

رانندهای تاکسی، مینی بوس ها و مراکز تجاری و پذیرایی در جزیره کیش بر اساس ضوابط بهداشتی ابلاغ شده از سوی شورای سلامت کیش موظف هستند موازین بهداشتی را رعایت کنند در غیر اینصورت با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش فرینا، در دومین جلسه کمیته ویژه نظارت بر فعالیت های مقابله با بیماری کووید19، سعید پورزادی مدیر فنی و امور شهری معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش از افزایش گروه نظارتی مدیریت حمل و نقل بر رعایت ضوابط بهداشتی رانندهای تاکسی و مینی بوس ها در سطح این منطقه خبر داد و گفت: تمام راننده های وسائط نقلیه عمومی موظف هستند از ماسک استفاده کنند و در صورت مشاهده عدم توجه به رعایت موازین بهداشتی برابر قانون خودروی متخلف توقیف می شود.

سعید پورزادی در ادامه افزود: رعایت فاصله گذاری اجتماعی با ظرفیت 50 درصد مسافر برای مینی بوس ها الزامی است.

پورزادی بر اهمیت ضرورت نظارت و همکاری هیات مدیره های مراکز تجاری با مرکز توسعه سلامت کیش در خصوص رعایت فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد و اظهار داشت: تمام واحد های تجاری و مراکز فروش در بازارهاو سایر مراکز عرضه محصولات غذایی، رستوران ها و کافی شاپ ها موظف به رعایت ضوابط بهداشتی هستند و در صورت مشاهده صنف متخلف و ابلاغ اخطاریه مبنی بر رعایت نکات بهداشتی؛ مرکز توسعه سلامت کیش بر اساس اختیارات قانونی صنف متخلف را پلمپ می کند.

مدیر فنی و امور شهری معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش خاطر نشان کرد: استفاده از ماسک برای صاحبان واحد های تجاری و مشتریان هنگام ترددبه داخل مراکز تجاری الزامی است و مدیران مجتمع و مراکز تجاری با افزایش گروه های نظارتی با جدیت تمام بر رعایت موازین بهداشتی در این مجموعه ها اقدام کنند.

پورزادی عنوان کرد: مراکز توزیع غذا و کافی شاپ های فعال در داخل فضای بازار هنگام پذیرایی و سرو غذا باید حفظ فاصله گذاری اجتماعی میان مشتریان را رعایت کنند.

گفتنی است؛ با دستور غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش،نخستین جلسه کمیته ویژه نظارت بر فعالیت های مقابله با بیماری کووید19 در سطح این منطقه، سوم خرداد برگزار شد.

همچنین برگزاری نخستین جلسه این ستاد با محوریتبررسی اقدامات و تحلیل وضعیت و شرایط فعلی تداوم سیاست های کنترلی و اقدامات ویژه در خصوص تقویت نظارت حداکثری با تاکید بر فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیطی در سه سطح نظارتی بحث و بررسی و اجرای فوری آن و نحوه اقدام به موقع موضوعات در سطوح مختلف جزیره برنامه ریزی شد.

با توجه به ماهیت و گسترش و قابلیت انتقال بیماری کووید 19 یازده مصوبه مربوط به راه کارهای کنترل این همه گیری بررسی و به واحد های مسول و ذیربط ابلاغ شد.

شایان ذکر است با حضور اعضای کمیته ویژه نظارت بر فعالیت های مقابله با بیماری کووید19 در سطح جزیره کیش، مصطفی خانزادی معاون عمرانی و زیر بنایی، سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی، خسرو نشان معاون گردشگری، سعید پورزادی مدیر فنی و امور شهری، سید علیرضا علوی رضوی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل، ملک بهمن شیردل مدیر امور اجتماعی، بهداشت و درمان، علی ابراهیمی معینی مدیر نظارت بر خدمات و مراکز گردشگری، علی امیدی مدیر بازرگانی معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش،علی عرب مدیرعامل شرکت بنادر و فرودگاه های کیش، محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش، غفار آقازاده معاون امورشهری و محیط زیست شرکت عمران آب و خدمات منطقه آزاد کیش و نماینده نیروی انتطامی کیش، پنجشنبه هر هفته جلسه کمیته ویژه  نظارت بر فعالیت های مقابله با بیماری کووید19 برگزار می شود.

خبرنگار منطقه آزاد کیش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو