وزیر امور اقتصادی و دارایی در نود و پنجمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی:

وزارت اقتصاد هیچ برنامه ای برای وضع مالیات بر عایدی سرمایه در بازار سرمایه ندارد

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نود و پنجمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت، وزارت اقتصاد هیچ برنامه ای برای وضع مالیات بر عایدی سرمایه در بازار سرمایه ندارد.

به گزارش فرینا به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، در ابتدای این نشست فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی  و رئیس شورای گفت وگو دولت با بخش خصوصی با اشاره به تاثیر شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد جهان، اظهار داشت: در مدت کوتاهی توانستیم با وجود نیاز شدید به واردات برخی اقلام مقابله با ویروس کرونا، به صادرکننده این اقلام تبدیل شویم. این مسئله پیام مهمی دارد و نشان دهنده آن است که ظرفیت های اقتصادی در ایران با اهتمام و همراهی موثر، شکوفا می شود.
وزیر اقتصاد در ادامه به شرایط مناسب بازار سرمایه و  نگاه دولت به این بازار اشاره داشت و تصریح کرد: باید به گونه ای عمل کنیم که عرضه سهام در بازار سرمایه به صورت مستمر ادامه یابد.

وی عرضه باقیمانده سهام دولت در شرکت های دولتی، در قالب صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) را نمونه ای از اجرای این سیاست دانست.
رئیس شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی از برگزاری جلسه ای با بیش از 30 شرکت بزرگ خصوصی خبر داد و افزود: از این شرکت ها خواستیم که برای تأمین مالی خود از ظرفیت های بازار سرمایه استفاده کنند.
وزیر اقتصاد با اشاره به راه اندازی پنجره واحد شروع کسب و کار در اتاق تهران، از نهایی شدن تفاهمات اولیه دادگاه های ویژه اقتصادی خبر داد و یادآور شد: موضوع دادگاه ویژه اقتصادی که مورد استقبال قوه قضائیه نیز واقع شده، تا پایان اردیبهشت ماه نهایی می شود.
بنا بر این گزارش، وزیر اقتصاد در بخش دیگری از این جلسه و در فرآیند بررسی دستور جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، پیشنهاد داد، برای پیدا کردن الگوی مناسب در مورد شیوه بازگشت ارز صادراتی به چرخه اقتصاد کشور، نشست های تخصصی با حضور نمایندگان دستگاه های مربوط برگزار شود و پس از رسیدن به راهکارهای اجرایی و مناسب، نتیجه در صحن شورای گفت وگو ارائه گردد.
دژپسند در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه استمرار برگزاری جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی همواره باید مورد توجه باشد، اظهار داشت جلسات این شورا محلی مناسب، برای تبادل اطلاعات و همفکری میان دولت و بخش خصوصی است و آثار مثبت آن بخصوص در شرایط شیوع کرونا قابل مشاهده است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.