رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان:

منطقه آزاد چابهار در عرصه اقتصاد و تولید پیشتاز است

رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: انتظار نظام از منطقه آزاد و شاخص‌هایی که برای مناطق آزاد تعریف شده، توسعه اقتصادی و افزایش در سطح کشور و ایجاد اشتغال و اقتصاد سالم بوده که در این منطقه در عرصه اقتصاد و تولید پیشتاز است.

به گزارش فرینا، حجت‌الاسلام والمسلمین علی مصطفوی‌نیا در نشست با مدیران منطقه آزادچابهار با موضوع تولید، اشتغال، مسوولیت اجتماعی، توسعه زیرساخت و عمران اظهارداشت: اشتغال مولد و تولیدات صنعتی بزرگ را در این منطقه انتظار داریم و یکی از رموز موفقیت عنصر زمانبندی پروژه‌هاست و برای شروع سقف مشخصی درنظر گرفته و پروژه‌ها در وقت به ثمر برسند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفوی‌نیا افزود: فعالانی که مجوز گرفتن و هیچ اقدام عملی صورت نگرفته درخصوص لغو مجوز اقدامات لازم صورت گیرد تا حق کسانی که در حال فعالیت هستند ضایع نشود و در این خصوص از ظرفیت سازمان بازرسی و دستگاه قضایی استفاده شود.

وی بیان کرد: ریاست قوه قضاییه تکلیف کرده که در سال جهش تولید در این خصوص حضور جدی داشته باشیم.

رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان از نگاه مدیران منطقه آزاد به تولید و حمایت از آن تقدیر، و اعلام آمادگی کرد که با توجه به نامگذاری سال ۹۹ با عنوان سال «جهش تولید» از همه ظرفیت‌های قوه قضاییه در جهت حمایت از تولیدکنندگان و رفع موانع آن ها استفاده شود.

امسال سال شکوفایی عمرانی منطقه آزادچابهار است

مدیرعامل سازمان منطقه آزادچابهار نیز گزارشی از اقدامات  این سازمان در حوزه اقتصادی، پیشبرد زیرساخت‌ها، شفافیت سازی‌ها، فعالیت‌های فرهنگی و مسوولیت‌های اجتماعی در بحران ویروس کرونا ارائه کرد.

عبدالرحیم کردی افزود: روندی که امروز در منطقه شاهد آن هستیم روندی توسعه‌ای در جهت رونق اقتصادی است، و تلاش می‌شود با پیشنهادات اصلاحی‌ که بخش عمده‌ای از یافته‌ها و دستاوردهای آن با کمک سازمان بازرسی و نظارت دستگاه مقامات قضایی محقق شده در جهت حفظ حقوق بیت المال گام برداریم.

کردی ادامه داد: هدف گذاری سال‌های اخیر عموما در حوزه جهش تولید صورت گرفته و کمیته رفع موانع تولید برای رسیدگی به مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی بصورت منظم هفتگی برنامه ریزی شده و پیگیری می شود.

وی گفت: روند کارها و پروژه‌های عمرانی درسال‌های اخیر پیشرفت خوبی داشته به طوریکه امسال سال شکوفایی عمرانی است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار به اقدامات انجام شده در روستای تیس چابهار اشاره کرد و افزود: کارهای خوبی مانند مرتفع کردن مشکل آب قسمتی از روستا و تعیین تکلیف املاک و اراضی این اراضی که در محدوده منطقه آزاد است انجام شده که حدود۱۰۰ سند آماده واگذاری خواهند بود.

کردی اظهارداشت: در بحث مسئولیت‌های اجتماعی اقدامات بی‌سابقه‌ای به گواه مردم محلی با مشارکت خیران و دستگاه‌های تخصصی از محل بودجه سازمان انجام شده است.

وی با اشاره به بحران کرونا اشاره کرد و گفت: جهت مقابله و پیشگیری با بیماری کرونا اقدامات خوبی صورت گرفته ستادی تشکیل دادیم که ضدعفونی فضاها تا هفته اول اردیبهشت، تامین۲۰۰ تخت بیمارستانی با منابع سازمان و همکاری شبکه بهداشت و درمان و اختصاص بودجه به ستاد مبارزه با کرونا از جمله این اقدامات هستند.

به گزارش ایرنا، رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان همچنین نشستی با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی منطقه برگزار و در این جلسه صاحبان مشاغل مشکلات سر راه تولید را مطرح کردند و حجت الاسلام و المسلمین مصطفوی نیا از دستورات و پیگیری‌های لازم خبر داد تا تولیدکنندگان متضرر به چرخه تولید باز گردند.

رییس‌کل دادگستری و حسن امامی بازرس کل استان سیستان و بلوچستان به همراه عبدالرحیم کردی مدیرعامل و جمعی از معاونان منطقه آزاد چابهار و رییس دادگستری و دادستان شهرستان چابهار از شهرک پتروشیمی و فولاد، کارخانه تولید پروفیل، کارخانه چای سوفیا، شرکت ناهور بافان بلوچی و سایر طرح‌ها و پروژه‌های در دست اجرا بازدید و در نشستی با ظرفیت‌های منطقه آزاد آشنا و مسائل و مشکلات این منطقه را مورد بررسی قرار دادند.

خبرنگار منطقه آزاد چابهار امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو