مدیرعامل پتروشیمی مکران:

مدیرعامل شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران گفت: با تلاش‌های صورت گرفته و علیرغم تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران، تا سال آینده شاهد تولید ابتدایی در شهرک پتروشیمی مکران خواهیم بود.

به گزارش فرینا به نقل از آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی "نفت ما"، علیرضا منیری ابیانه افزود: عملیات ساخت شهرک پتروشیمی مکران در پی مصوبه هیات محترم دولت برای انتخاب سومین قطب پتروشیمی کشور (بعد از ماهشهر و عسلویه) و انتخاب منطقه آزاد چابهار از میان مناطق مستعد در اواخر سال 91 آغاز و در طرح اولیه پیش‌بینی استقرار 18 واحد بالادستی صنعت پتروشیمی شده بود.
منیری ابیانه با اشاره به اهمیت بهره‌گیری از مزیت‌های رقابتی و نسبی کشور در راستای هوشمند بودن اَبَر پروژه‌ها گفت: در این راستا از یک مشاور بین‌المللی و طراز یک جهانی کمک گرفته شد و با مطالعات مفصلی که صورت گرفت، مقرر شد بر مبنای تکمیل زنجیره‌ی ارزش گاز متان جمعا 6 واحد شامل 5 واحد جی تی ایکس و 1 واحد اوره آمونیاک در فاز نخست پروژه منطبق بر استانداردهای جهانی و استفاده از تکنولوژی تولید محصولات الفینی بدون نیاز به گاز اتان، احداث شود.
وی حجم سرمایه‌گذاری در فاز اول این پروژه را بیش از 13.5 میلیارد دلار بیان داشت و افزود: این سرمایه توسط بخش‌های خصوصی و سرمایه‌گذاران تامین می‌شود و پتروشیمی مکران وظیفه تامین زیرساخت‌ها، تامین خوراک، احداث کریدور انتقال محصول به پایانه‌های صادراتی مستقر در پس‌کرانه بندر شهید بهشتی و انجام خدمات غیرصنعتی را به عهده دارد.
مدیرعامل شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران گفت: با تمام توان و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های بومی و دانش فنی کشور و در راستای سخنان وزیر محترم دفاع در بازدید از پروژه، تا سال آینده شاهد تولید محصول در مجتمع پتروشیمی بدرشرق که از اولین واحدهای شهرک پتروشیمی مکران است به ظرفیت تولید سالانه 1.650.000 تن متانول خواهیم بود.
منیری ابیانه در خصوص آخرین وضعیت احداث خط لوله انتقال گاز از ایرانشهر به چابهار افزود: به همت شرکت ملی گاز و تلاش‌های شبانه‌روزی صورت گرفته توسط پیمانکاران، پروژه پیشرفتی بالغ بر40 درصد داشته و پیش‌بینی می‌شود تا بهار 1400 شاهد روشن شدن مشعل گاز در چابهار و منتفع شدن مردم و صنایع این منطقه از نعمت خدادادی گاز باشیم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو