در راستای توسعه فرهنگ کتاب وکتابخوانی منعقد شد؛

امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان منطقه آزاد انزلی و اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان

تفاهم نامه همکاری مشترک بین معاونت فرهنگی،اجتماعی و گردشگری سازمان با اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان به امضا رسید.

به گزارش فرینا،، این تفاهم نامه بین سید حجت مهدوی سعیدی معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد انزلی و پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ با محوریت اجرای برنامه های مشترک فرهنگی و توسعه زیرساخت ها در این حوزه، منعقد شد.

معاون فرهنگی،اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی در جریان انعقاد این تفاهم نامه با بیان اینکه تبدیل گسستگی از کتاب به پیوستگی به این عنصر دانایی از اهداف سازمان منطقه آزاد انزلی است، اظهار داشت: ما کارگزاران و خادمین کتاب و کتابخوانی هستیم و محوریت یافتن کتاب و کتابخوانی در جامعه موجب کاهش بسیاری از معضلات اجتماعی است.

سید حجت مهدوی سعیدی مزایای همکاری دو نهاد در مسیر اجرای برنامه های فرهنگی مشترک و توسعه زیرساخت های فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی را متوجه کودکان، نوجوانان و جوانان منطقه عنوان کرد و افزود: همه تلاش های ما در این حوزه با هدف افزایش سرانه مطالعه عمومی، انس و الفت قشرهای مختلف جامعه با کتاب و کتاب خوانی است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز در این مراسم با اشاره به کم نظیر بودن هم افزایی موجود میان دو مجموعه فرهنگی و اقتصادی؛ اضافه کرد: مهمترین نمود اقدامات مشترک فرهنگی مجموعه کتابخانه ها و سازمان منطقه آزاد انزلی ایجاد و راه اندازی ۲کتابخانه عمومی سیار و ولایت در این منطقه است که تجربه راه اندازی کتابخانه عمومی سیار در مناطق فاقد کتابخانه عمومی منطقه آزاد انزلی یک تجربه موفق و الگویی برای سایر مناطق کشور بود.

پریسا کرمی دستاورد تفاهم نامه را هم افزایی بیشتر میان دو نهاد در جهت گسترش فضاهای کتابخانه ای در مناطق مختلف منطقه آزاد انزلی اعلام کرد و اظهار امیدواری نمود که تجربه همکاری های مشترک فی مابین در سطح استانی و کشوری به اجرا درآیند.

بنابراین گزارش برگزاری برنامه‌های فرهنگی چون نقد کتاب، نشست کتاب خوان، برپایی جشنواره های کتابخوانی رضوی، اجرای جشنواره های مختلف کتاب خوانی ویژه کودکان و نوجوانان و نمایشگاه فروش کتاب با حضور ناشران مطرح کشور با اجرای برنامه های فرهنگی جنبی، تشکیل باشگاه کتاب-خوانی در روستاهای حوزه منطقه آزاد انزلی، فراهم آوری امکان معافیت های مالیاتی، بخشودگی سود و عوارض گمرکی، و همچنین سهولت و تسریع در فرآیندهای صادرات و واردات برای سرمایه گزاران علاقمند به حمایت، ساخت و تجهیز کتابخانه های عمومی در منطقه آزاد انزلی از مهمترین محورهای این تفاهم نامه است.

گفتنی است؛ در این مراسم قائم مقام معاون و مدیر فرهنگی سازمان بهمراه معاونین و مدیران اداره کل کتابخانه های عمومی در خصوص نحوه تعامل دو مجموعه و اجرایی کردن این تفاهم نامه به تبادل نظر پرداختند.

خبرنگار منطقه آزاد انزلی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.