رونمایی از جدیدترین دفتر شعر استاد علی غلامی

مراسم رونمایی از جدیدترین کتاب زنده نام استاد «علی غلامی» با عنوان «گوزن های سوخته » در معاونت فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند، برگزار شد.

به گزارش فرینا، در این مراسم که با حضور خانواده مرحوم «علی غلامی» برگزار شد، قدرت اله طمیمیان معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه استاد غلامی از افتخارات فرهنگی و هنری این دیار است، خاطرنشان کرد: این هنرمند برجسته  نه تنها در زمینه هنر تئاتر و نویسندگی از افتخارات بوم ما محسوب می شود، بلکه به لحاظ شخصیتی از نامداران این عرصه به شمار می رود که امیدواریم جوانان ما نیز بتوانند راه بزرگانی چون او را ادامه دهند.

در ادامه مدیر توسعه فرهنگی و هنری سازمان منطقه آزاد اروند، اظهار داشت: استاد غلامی نمونه ای از میراث فرهنگی و هنری آبادان است.

حمید بحرینی با اشاره به اینکه قرار بر برگزاری مراسمی باشکوه و در شأن نام استاد جهت این رونمایی بود، افزود: متأسفانه به دلیل شیوع بیماری کویید ۱۹ این مراسم بسیار محدود و با حضور معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند و خانواده ایشان برگزار شد. بی شک در مراحل بعدی بخش های دیگری از اشعار وی را منتشر خواهیم کرد و امیدواریم شرایط تا آن روز به گونه ای باشد که بتوانیم طی مراسمی بزرگ و با حضور هنرمندان، کتاب بعدی زنده یاد استاد «علی غلامی» را رونمایی کنیم.

گفتنی است؛ آخرین کتاب استاد علی غلامی با عنوان دفتر شعر «گوزن های سوخته» با سرمایه گذاری معاونت فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند توسط نشر « نگاه آشنا» با شمارگان ۱۰۰۰نسخه برای علاقه مندان، منتشر شده است.

در بخشی از این کتاب با عنوان « مادر مفقود» آمده:

گورت را گم کرده ام…

کاش از همان نخست

در میان مزار این همه سوخته گمنام

به خاکت نسپرده بودم

مادر…

شهر ما دیگر سینمایی ندارد؛

که کسی به فکر گوزن ها باشد.

خبرنگار منطقه آزاد اروند امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو