نریمان خبر داد:

ابلاغ شیوه نامه اعطای وام کرونا به کسب و کارهای آسیب دیده ارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از ابلاغ شیوه نامه اعطای تسهیلات ویژه کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در منطقه آزاد ارس خبرداد.

به گزارش فرینا، محسن نریمان در خصوص نحوه اخذ تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا به فعالین اقتصادی ارس اظهار کرد: در اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با هدف حمایت و پشتیبانی از کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امکان ثبت نام کارفرمایان مشمول این حمایت را در سامانه کارا به آدرس اینترنتی https://kara.mcls.gov.ir فراهم نموده است که همچنان ثبت نام در این سامانه برای متقاضیان دارای شرایط در محدوده منطقه آزاد ارس ادامه دارد.

نریمان با تشریح فرایند پرداخت این تسهیلات به صاحبان واحدهای کسب وکار خصوصی و تعاونی مشمول طرح به صورت کارفرمایی و خویش فرمایی توضیح داد: آن دسته از بنگاه‌هایی که در رسته‌های ۱۴ گانه مصوب با ۵۵۰ زیررسته اعلامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته‌اند و دارای کد بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی هستند و مبادرت به حفظ اشتغال موجود نموده‌اند؛ مشمول این تسهیلات هستند .

وی ادامه داد: آن دسته از بنگاه‌هایی که پیامک از سوی وزارت کار دریافت و در سامانه کارا ثبت کرده و مشمول دریافت تسهیلات می شوند، پرونده‌های آن‌ها به بانک‌های عامل ارسال شده و می‌توانند به بانک‌هایی که در سامانه معرفی کرده مراجعه و روند دریافت تسهیلات خود را تکمیل نمایند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در خصوص میزان مبلغ تسهیلات به گروه‌های هدف این طرح اعلام داشت: بر اساس شیوه نامه اعلامی وزارت متبوع سه نوع تسهیلات ۶ میلیونی، ۱۲ میلیونی و ۱۶ میلیون تومانی فراهم شده است که میزان تسهیلات به ازای هر فرد کارکن برای بنگاه‌های شدیداً آسیب‌دیده ۱۲ میلیون تومان است و بنگاه‌هایی که بالاجبار تعطیل شدند به ازای هر کارکن ۱۶ میلیون تومان می‌گیرند و رانندگان مسافری (درون‌شهری و برون‌شهری) خویش‌فرما نیز مشمول وام ۶ میلیون تومانی شده‌اند که کلیه این تسهیلات با نرخ سود ۱۲ درصد و طول دوره بازپرداخت با احتساب زمان تنفس ۲۴ ماه تعیین شده است.

نریمان در خصوص شرایط و ضوابط پرداخت تسهیلات به واحدهای کسب و کار بر اساس شیوه نامه اعلامی خاطر نشان کرد: واحدهای مشمول بایدی لیست بیمه شاغلین مربوط به اسفند ماه ۹۸ را به سازمان تامین اجتماعی ارائه کرده باشند ودر پرداخت تسهیلات اولویت با واحدهایی است که لیست شاغلین مربوط به فروردین ۹۹ را تا پایان اردیبهشت ۹۹ به سازمان تامین اجتماعی ارائه کرده باشند .

وی یاد آور شد: در صورتی که شاغل واحدهای مشمول از مقرری بیمه بیکاری در ماه‌های فروردین، اردیبهشت وخرداد ۹۹ استفاده نمایند مشمول دریافت این تسهیلات نخواهند شد و لازم بذکر است که ثبت نام در سامانه کارا صرفا هیچ گونه حقی را برای متقاضی ایجاد نمی کند.

شایان ذکر است؛ خدمات سامانه کارا برای متقاضیان به صورت رایگان است.

خبرنگار منطقه آزاد ارس امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو