پهلوگیری 20 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی

مدیر کل بنادر و دریا نوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، میزان تخلیه کالاهای اساسی را از بندر شهید رجایی بیش از یک میلیون تن اعلام کرد و گفت: تخلیه این کالاها در همسنجی با مدت مشابه سال قبل ازرشد ۲۰ درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش فرینا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اله‌مراد عفیفی‌پور‌ با تشریح میزان کالای اساسی تخلیه شده در بندر شهید رجایی از ابتدای سال جاری تا نیمه تیرماه اظهار داشت: طی این مدت 20 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در این بندر پهلو گرفته‌اند که در مجموع حدود یک میلیون تن انواع کالاهای اساسی از این کشتی‌ها تخلیه و پس از طی فرایندهای قانونی وارد بازار مصرف شده است.
عفیفی پور با اشاره به رشد 20 درصدی کالاهای اساسی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تصریح کرد: آنچه موجب تسهیل در فرآیند تخلیه کالاهای اساسی و رشد در این حوزه شده است، ابتکار عمل مبنی بر تشکیل کارگروهی با عنوان کارگروه تسهیل فرآیند ورود و خروج کالای اساسی با عضویت کلیه سازما‌ن‌ها ودستگاه‌های ذ‌ی‌ربط با مدیریت اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بوده است‌.
وی تشکیل این کارگروه را بشکل هفتگی و مداوم،  با هدف بررسی و احصاء مشکلات و چالش‌های مطروحه از سوی دستگاه‌ها و اتخاذ تصمیمات به‌منظور رفع موانع را گامی مهم و اقدامی هدفمند در جهت مرتفع کردن تنگناها و مشکلات احتمالی در یک اجماع همسو و هماهنگ برشمرد.
مدیر کل بنادر ودریا نوردی هرمزگان عمده کالاهای اساسی  تخلیه شده در بندر شهید رجایی را روغن، گندم، شکر، کود شیمیایی  و خمیر کاغذ عنوان کرد و گفت: علاوه بر کشتی‌های حامل کالای اساسی پهلو گرفته و تخلیه شده، کشتی‌های دیگری نیز در مسیر هستند که به محض ورود به لنگرگاه بندرعباس و انجام اقدامات بهداشتی، کنترلی  و فرایندهای اداری بلافاصله وارد بندر شده و در اسکله‌های اختصاص یافته پهلودهی می‌شوند .
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی افزود: علاوه برکالاهای اساسی که بشکل فله تخلیه آنها انجام گرفته کالاهای اساسی دیگری نیز در قالب کشتی‌های کانتینری وارد بندر شده‌اند. در این زمینه از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 5 هزار و 600 TEU انواع این کالاها نیز به صورت کانتینری وارد این بندر شده که پس از تخلیه و انجام فرایندهای اداری روانه بازار مصرف شده است‌.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو